Komoly a probléma, mi lesz most az Év sportolója szavazáson?!

Nem volt egyszerű dolgunk nekünk, sportújságíróknak, amikor a 2004-es athéni olimpia esztendejében szavaztunk.

2021. 08. 10. 9:04
Tokio 20210728 Tokio2020 Japán Olimpia Tokio2020 úszás döntők Foto Tumbász Hédi TUM Milák Kristóf
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem volt egyszerű dolgunk nekünk, sportújságíróknak, amikor a 2004-es athéni olimpia esztendejében szavaztunk, hogy ki legyen az év sportolója. Hagyományosan csupán az első, a második és a harmadik helyezettre lehet voksolni, ám görög földön egyéni olimpiai bajnok lett a kajakozó Janics Natasa (aki párosban Kovács Katalinnal is győzött), a párbajtőrvívó Nagy Tímea, a sportlövő Igaly Diána és az öttusázó Vörös Zsuzsanna. A szavazáson is ez a sorrend alakult ki közöttük.

 

Hasonló helyzet állt elő 2012-ben is, csak éppen akkor a férfiaknál. Londonban nyert az úszó Gyurta Dániel (200 mellen világcsúccsal), a tornász Berki Krisztián lólengésben, a kardvívó Szilágyi Áron és a kalapácsvető Pars Krisztián – végül ebben a sorrendben zártak az Év sportolója szavazáson.  Vagyis akárcsak nyolc évvel korábban Vörös Zsuzsanna, ekkor olimpiai bajnokként Pars Krisztián nem fért be a legjobb háromba. Valakinek azonban ki kellett maradni...

 

Mondom, nem volt egyszerű dolgunk 2004-ben és 2012-ben sem, de most még nehezebb lesz! Hiszen Tokióban aranyérmes lett az úszó Milák Kristóf 200 méter pillangón (plusz 100 pillangón ezüstérmet szerzett), Szilágyi Áron (aki a kardcsapat tagjaként egy bronzot is hazahozott), a birkózó Lőrincz Tamás, valamint két kajakozónk: Kopasz Bálint a királyi számban, K–1 1000 méteren, Tótka Sándor pedig K–1 200-on, vagyis ő a földkerekség leggyorsabb kajakosa. De még azt sem borítékolhatjuk, hogy az Év sportolója szavazáson ők végeznek majd az első öt helyen, hiszen a férfiaknál van öt egyéni ezüstérmesünk is. Mást ne mondjunk, a vitorlázó Berencz Zsombor úgy végzett a második helyen finndingiben, hogy a zárófutamban, amit megnyert, fél perccel a vége előtt még ő tűnt olimpiai bajnoknak. (A brit riválisa az utolsó métereken aztán felkapaszkodott a negyedik helyre, így az összetettben megtartotta az első helyét.) Berecz okkal örült az ezüstnek is, s mondta, hogy ez neki fehér arany; tenger híján óriási siker ez nekünk.

 

Szóval, komoly „férfimunkát” végeztünk Tokióban, és nagyot fordult a világ a riói játékok óta. Azon ugyanis a nyolc aranyunkból hetet a nők szereztek, Szilágyi volt a kakukktojás. Az is igaz persze, hogy Rióban az egyformán három arannyal záró Kozák Danuta és Hosszú Katinka vitte a prímet. Női vonalon most csak egy aranyunk lett, ezt a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra kajaknégyes szállította.  De nézzük úgy, hogy Tokióból a nők is hazahoztak négy aranyat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.