– Megóvtuk a döntőt, mert nem tartjuk igazságosnak a döntést. Nem gondolom, hogy bármi változtatás lenne, ez most inkább arról szól, hogy érezzék a törődést. Talán furcsa így mondani, hogy érezzék a törődést, de érezzék csak, hogy mi ezt a döntést nagyon nem tartjuk igazságosnak, főleg egy olimpiai döntőben. Ez presztízs és nyomásgyakorlás a részünkről. Nagyon harcedzett vagyok a short track világában, de egy olimpiai aranyérmet elvenni nagyon kemény dolog. Amíg két napja a bronzéremnek felhőtlenül örültünk, most Adó sem túl boldog, dacára annak, mosolyogva állt a dobogón – fogalmazott Bánhidi a sportcsatorna mikrofonja előtt.
A szakvezető elárulta azt is, hogy meglátása szerint az először a nagyjából a féltávnál visszafújt és újra indított futam első részében a kínaiak nem viselkedtek korrektül.
– Az egyik „külföldi kolléga” a jégen, kifejezetten arra utazott, hogy Sanyit kipiszkálja a futamból, és többször szabálytalankodott ellene. Ezt a futamot többek között egy ilyen ütközés miatt fújták le, én meg meglepve láttam, hogy az újraindításnál ez az ember még a jégen van. Bőven vannak tehát problémák ezzel a futammal. Még egyszer mondom, nem hiszem, hogy az óvással bármit vissza lehetne csinálni, mert ez még soha nem történt meg, de úgy éreztük, mindenféleképpen lépünk kell valamit – közölte Bánhidi Ákos.
A futamban, amelyben két magyar és három kínai versenyző volt, Liu Shaoang, aki negyedikként korcsolyázott a célba, bátyja kizárása miatt bronzérmessé lépett elő. Ezzel a sportágban megszerezte Magyarország első egyéni dobogós helyezését.
FRISSÍTÉS!
Az óvásunkat sajnos elutasították.
A döntő közvetítése ITT tekinthető meg.
Borítókép: Liu Shaoang (1-es sisakban) és Liu Shaolin Sándor (2-es) (Fotó: MTI/Kovács Tamás)