Hosszú Katinka legutóbb tavaly nyáron, a római Európa-bajnokságon versenyzett, aztán az esküvője után az ősszel pihenőre vonult, majd márciusban bejelentette, hogy babát vár. Kamília, a háromszoros olimpiai bajnok első gyermeke augusztusban jött világra. Hosszú terveiről, hogy mikor és milyen szinten folytatja az úszást (hisz a visszavonulását nem jelentette be) eddig semmit sem lehetett tudni.
Hétfőn az Indexnek adott interjúban öntött tiszta vizet a pohárba: a szülés után hat héten belül elkezdett mozogni, az edzéseknek köszönhetően a terhességből adódó súlyfelesleg nagyját már ledolgozta, jövő áprilisban, májusban újra versenyeken indulna, és ki szeretne jutni a jövő nyári párizsi olimpiára.
Milyen szintidőt kellene teljesítenie?
Hosszú Katinka jelenleg nem rendelkezik szintidővel az olimpiára, hiszen idén indult a kvalifikációs időszak, ő pedig 2023-ban érthető okokból nem versenyzett. A háromszoros olimpiai bajnok úszónő úgy fogalmazott, hogy továbbra is a 200 és 400 méteres vegyesúszás áll hozzá a legközelebb, tehát elsősorban a két nevével összeforrt számban gondolkodik.
Ezekben 2:11,47 és 4:38,53 a szintidő, amiket minimálisan teljesíteni kell ahhoz, hogy valaki egyáltalán szóba jöhessen az olimpiai csapatba kerülésnél. A fénykorában úszó Hosszú Katinka ezeket az időket az álmából felkeltve is simán teljesítette volna, de az a Hosszú Katinka, akit legutóbb láttunk versenyezni, képtelen volt ilyen eredményeket elérni.
Hosszú a 2022-es római Eb-n a 200 vegyes döntőjében 2:14,37-tel lett nyolcadik (az elődöntőben 2:12,52-t úszott), 400 vegyesen pedig 4:45,07-tel a döntőbe sem jutott be, mert volt nála két jobb magyar is. Tehát a legutóbbi nagy versenyén Hosszú mindkét számban jelentősen elmaradt az olimpiai szintidőtől.
Hosszú Katinka terve reális?
Hogy jövő tavasszal, két évvel idősebben, májusban már a 35-öt betöltve, túl egy szülésen, ami után még mindig csak óvatosan edzhet, közben egy kisbaba igényeit is kiszolgálva, mennyi esélye lehet a látványos formajavulásra?