– Olyan csapatot építünk Holger köré, amellyel a legjobbat tudjuk kihozni belőle a pályán és azon kívül is – hangsúlyozta Boris Becker, akinek az érkezése megállította a lejtőn Runét. A dán játékos a német szakember érkezése előtti kilenc meccséből nyolcat elveszített, a US Openen negyedik kiemeltként már az első fordulóban búcsúzott, az idény utolsó heteiben már sokkal jobb játékot nyújtott.
Rune: Federer negyvenszer rosszabb volt nálam
Bár a dánnál hat nappal fiatalabb Carlos Alcaraz két Grand Slam-trófeája mellett Holger Rune sikerei kissé halványabban ragyognak, utóbbi is egyértelműen bizonyította az elmúlt két évben, hogy az igazán nagyok utódja lehet. A temperamentuma miatt inkább Djokovicshoz, mint Federerhez hasonlítják, bár Rune tavaly a viselkedésére vonatkozó kritikák során felemlegette, hogy a svájci sem volt mindig úriember a pályán.
– Ha láttátok Roger Federert tinédzserként, negyvenszer rosszabb volt nálam, aztán mégis a legnépszerűbb játékos lett az ATP Touron. Nekem is van még időm, hogy jobb képet alakítsak ki magamról – fogalmazott Rune.
A svájci korábbi edzőjére ugyanakkor aligha emiatt esett a választás, Severin Lüthi nagy szerepet játszott abban, hogy Federer játéka meg tudott újulni a Nadal és Djokovics jelentette kihívással szemben.
Rune nagy győzelme Djokovics ellen
Holger Rune az eddigi legnagyobb sikerét tavaly érte el, amikor megnyerte a párizsi mestertornát. A dán elképesztő menetelést mutatott be, már az első fordulóban meccslabdát hárított a háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinka ellen, majd példátlan módon egymás után öt top 10-es játékost győzött le, Hubert Hurkacz, Andrej Rubljov, Carlos Alcaraz és Félix Auger-Aliassime után a döntőben Novak Djokovics ellen is nyert.