– A közelmúltban kezdeményeztem egy találkozót, amelyen Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Markovits László, a Vasas vezetője és Gergely István, a Honvéd elnöke is részt vett. Az volt az egyik téma, hogy Szabó Álmos vezetőedző munkájával hogy lehet összeegyeztetni Milák Kristóf felkészítését, hiszen nála úszik a paraúszás krémje is. Abban maradtunk, hogy nem beszélünk a múltról, nincs sok értelme ezzel foglalkozni. Nem akarok már erről beszélni. Ebben az ügyben csak Gergely István, Szabó Álmos vagy én kommunikálhatok, de nem fogunk. Annyit azért elmondhatok, hogy megkezdte a felkészülést – mondta a sportvezető.
Milák nem nevezte meg az edzői között Virth Balázst
A Nemzet Sportolója címmel kitüntetett, olimpiai bajnok Wladár elárulta, ugyan hidegzuhanyként érte, hogy nem a párizsi játékokon aranyérmes Rasovszky Kristófot, a mögötte bronzérmes Betlehem Dávidot és a rövid pályán világbajnok Sárkány Zalánt felkészítő Szokolai László lett az év edzője, ugyanakkor ennél is jobban bántotta, ami Virth Balázzsal és más edzőkkel történt az úszósportban.
– Döntenem kellett, hogy vagy lojális maradok, vagy az edzőim mellé állok, és ezzel kapcsolatban lobbizom és keresem a kiutat, az igazságot. Éppen emiatt írtunk Orbán Viktor miniszterelnöknek egy levelet, amelyben kezdeményeztük a sporttörvény módosítását. Egy olimpiai életjáradék vagy jutalom kapcsán jelenleg egy sportolónak százszázalékos döntése van, ami nem helyes – mondta a 61 éves MÚSZ-elnök.
Wladár arra utalt, hogy Milák az olimpia után nem nevezte meg az edzői között Virth Balázst, aki sokat tett a sikeréért, emellett nevelőedzőt sem jelölt meg, pedig erre lett volna lehetősége. Hangsúlyozta, nem a sportoló szerepe a lényeg ebben a kérdésben, hanem az, hogy rossz a törvény.
– Az igazságosság, a méltányosság fontos volt az életemben, és ez most is így volt. Meghallgatásra talált a felvetésünk, és a miniszterelnök illetékességi körbe átadta a javaslatot az államtitkár felé – árulta el Wladár.