A bilbaói San Mamés Stadionban megrendezett Tottenham–Manchester United Európa-liga-döntőben a Spurs Brennan Johnson első félidő végén szerzett, Luke Shaw kezén megpattanó góljával diadalmaskodott. A kétszeres UEFA Kupa- és egyszeres KEK-győztes Tottenham Hotspur 1984 után nyert újra nemzetközi trófeát, és ez egyben azt is jelenti, hogy a következő idényben a Bajnokok Ligájában indulhat majd annak ellenére, hogy a Premier League-ben az utolsó forduló előtt a 17. helyen áll. Az angol bajnokságban 16. MU a második félidőben szinte egykapuzott, mégis csupán egyetlen igazán veszélyes lehetősége volt, amikor Micky van de Vennek a gólvonalról kellett kiollóznia Rasmus Höjlund fejesét. Rúben Amorim csapata a vereségével nem tudta megmenteni a szezonját, a Vörös Ördögök a 2025–26-os idényben nem indulnak el az európai kupaporondon – az évezredben a 2014–15-ös évad után másodjára.

Noha a döntők jellemzően a tét miatt nem a legmagasabb színvonalúak, a szerda esti finálé ezek között is az alsóbb szintekre került, amit jól mutat az alábbi statisztika: a Spursnek összesen három kapura lövése volt (mind az első félidőben, közülük csak a gól talált kaput), 27,7 százalékban birtokolta a labdát és 115 passzal zárt.
Az elmúlt tizenöt évben egyetlen európai kupadöntő egyetlen csapata sem produkált ennyire alacsony mutatókat.
A United pedig hiába próbálkozott 16-szor, ebből hat kísérlet találta el a kaput, és a várható gólok száma 0,85 (más források szerint 0,76) maradt.
Nyilatkozatok a Tottenham–Manchester United El-döntő után
– Nehezen tudom feldolgozni a történteket, de tudom, hogy mit jelent ez a klubnak. Néha minél hosszabb egy rossz sorozat, annál nehezebb megtörni azt, ezért éreztem mindenkiben idegességet – mondta a lefújás után Ange Postecoglou, a több sérült alapemberét is nélkülözni kénytelen Tottenham vezetőedzője, aki már januárban eldöntötte, hogy az Európa-liga jelenti a prioritást a csapatnak. – Éreztem, hogy ha sikerül előnybe kerülnünk, akkor utána tudjuk semlegesíteni a Manchester United támadásait.