idezojelek

Zöldre váltottak a német kommunisták

2022-ben a német szövetségi kormány azon van, hogy jelentősen (harminc százalékkal?) csökkentse a (ma még) szabad lakosságának életszínvonalát.

Cikk kép: undefined

Pusztán az államadósság megfékezése az 1990-es életszínvonal 25-30 százalékos csökkenését követelné meg, és kormányozhatatlanná tenné az NDK-t – áll a Gerhard Schürer egykori keletnémet tervhivatali elnök által jegyzett 1989. októberi dokumentumban. Ezt a rendszert szocializmusnak nevezték, amely táborrendtartás révén egyenlően osztotta el a szegénységet anélkül, hogy létezett volna a megélhetési lehetőségek szabad versenye. Ehhez falra, szögesdrótra, tűzparancsra, politikai rendőrségre, valamint roppant nagy saját hadseregre, illetve a háttérben a katonai beavatkozásra kész moszkvai testvéreikre is szükségük volt. A Schürer-iratban azt ismerték el, hogy harminc százalékkal csökkenteniük kellett volna az életszínvonalat ahhoz, hogy életben tudják tartani az NDK-t. Az egészen addig katonailag brutálisan segítőkész testvér azonban megtagadta tőlük a harckocsijait, a nagyszerű NDK pedig ment a süllyesztőbe. És ez így volt jó.

2022-ben a német szövetségi kormány azon van, hogy jelentősen (harminc százalékkal?) csökkentse a (ma még) szabad lakosságának életszínvonalát. Ezt átalakításnak nevezi. Katonailag segítőkész testvérben reménykednie értelmetlen, mert ilyen nincs. Kíváncsian várjuk, hogy ez a kormány keresztülvezeti-e – és ha igen, hogyan – a német lakosságot a télen. Az NDK-val ellentétben a szövetségi köztársaság bőven abban a helyzetben lenne, hogy a felszínen tartsa magát. A jelenlegi problémák eltérnek azoktól, amelyeket az NDK magának teremtett. Az NDK-nak a rendszeréből fakadóan esélye sem volt, a mostani német kormánynak azonban a későbbi nemzedékek okulására és intésére a történelemkönyvek lapjaira kellene száműznie a nagy átalakítást, és újra országa és népe érdekében kellene politizálnia – immár energia-, agrár-, közlekedési, bevándorlási és genderfordulat nélkül. Szomszédaink is hálásak lennének ezért.

A kommunisták továbbra is itt vannak – csak most már zöld színben. Az Első Internacionálét 1864-ben angol szakszervezeti tagok és londoni francia emigránsok alapították. Marx Károlyt tagnak hívták meg az előzetes szervezőbizottságba, majd döntő befolyást gyakorolt a további folyamatokra. A második, Szocialista Internacionálét 1889-ben hozták létre Párizsban, és az első világháború kitörésekor oszlott fel.

A harmadik, Kommunista Internacionálé 1919-ben Moszkvában jött létre, és ugyan a második világháború idején feloszlott, de újjáalapították, és a világ kommunista pártjai ma is együttműködnek egymással. Az 1938-as Negyedik Internacionálé azt a reakciót fejezte ki, amelyet Lev Trockij fejtett ki a sztálinizmussal szemben. A mai napig létező Szocialista Internacionálét (az Ötödiket) azzal a céllal alapították újra 1951-ben Frankfurtban, hogy felélessze a másodiknak a hagyományait.

A Hatodik Internacionálé – amely Bill Clinton egykori alelnöke, Al Gore globális felmelegedéssel szembeni egyházaként ismert – a 2011-es fukusimai szökőár és atomerőmű-szerencsétlenség nyomán szerzett a kommunista mozgalomnak páratlan, világra szóló hírnevet. A világnépesség átnevelésének útjában azóta már csak azok állnak, akik még nem adták át magukat ennek a kegyelemtannak. De intenzíven dolgoznak a felvilágosításukon – elnyomással megspékelve. Az ökológiai feltételrendszerbe helyezett átnevelőtáborok az ökológiailag nehéz helyzetben lévő térségekben fontos szerepet kapnak ebben az előrehaladásban.

A „munkásosztály történelmi küldetését” ma már naftalin lepi be. Az új társadalomformáló erő a klíma. Minek köszönheti ezt? A következőknek: 1. egyetemesen alkalmazható. 2. rugalmas. 3. nem igazolható, vagy legalábbis nem közvetlenül. 4. a jó/rossz, illetve a jutalom/szankció (büntetés) kettősségével szolgál. 5. okos PR (public relations) révén különösen alkalmas a fiatalok nevelésére. 6. az idős(ebb) célcsoportok számára vigaszt és értelmet ad, hogy valami tartósan jót tesznek a fiatalok érdekében.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

De hogyan veheti fel a régi osztályharc a versenyt a gátlástalan átalakítással? Marx elámulna az építőelemein. 2022-ben ott tartunk, hogy Németország csaknem összes mértékadó politikai pártja zöld gatyát visel a pártszínű ruhácska alatt, és ideológiailag felfújt harcot vív. Tagadják a számtani alapműveleteket, a fizika és az energiamegmaradás törvényeit, valamint a szabad gazdaságot. A társadalom mérnökei vették át az irányítást. A nemzeti, illetve a létező szocializmus után 1989-ben a legtöbb keletnémet elutasította a szocializmus újabb kísérletét. Tele volt már a hócipőjük az ideológiákkal. Harminc év elteltével az össznémet társadalom újabb, ezúttal zöld színű kísérletet tesz a szocializmusra. De ez sem állja majd ki a valóság próbáját.

A szerző 1990 és 2005 között a szászországi SPD-képviselők vezetője, 2019-ben kilépett a Német Szociáldemokrata Pártból

Borítókép: Olaf Scholz (Forrás: Europress/AFP/Florian Gaertner)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Szőcs László avatarja
Szőcs László

Hígtrágya és pogrom Hollandiában

Sitkei Levente avatarja
Sitkei Levente

Ez itt az én hazám

Bayer Zsolt avatarja
Bayer Zsolt

Mivé lett világunk?

Deák Dániel avatarja
Deák Dániel

Orbán államférfi, Magyar botrányhős

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.