Németország hatalmas öngólt lő az energiarendszere átalakításával. Európa legerősebb gazdasági hatalma saját illúzióinak foglya lett: ahelyett, hogy a négy számtani alapművelethez és a fizika törvényeihez igazítaná politikáját, agitációval és propagandával veszi fel a harcot az önmaga előidézte problémákkal.
A 2011-es fukusimai atomerőmű-baleset óta Németország leválik biztonságos és megfizethető energiaellátásáról. A cél a teljeskörűen nap- és szélenergia által történő áramtermelés – akárcsak a középkorban.
De akkoriban ezeknek az energiaforrásoknak a liszt elkészítéséhez és ahhoz kellett elegendőnek lenniük, hogy az emberek ne fagyjanak meg. Ma pedig egy nagy nemzetgazdaságot kellene ellátniuk.
A megbízható energiát a kiszámíthatatlan napsugárzással és széllel felváltó német energiafordulatnak kiegészítő forrásokra van szüksége, amelyeknek áramhiány esetén azonnal be kell kapcsolódniuk a rendszer stabilizálására. E célból Németországnak óriási mennyiségű földgázra van szüksége. A gázerőművek egy szempillantás alatt energiával tudnák ellátni a hálózatot. Egy megkettőzött energiaszerkezet viszont csillagászati áron jön létre.
Mióta a Németországot irányító szekta keresztülvitte az akaratát, törvénnyel tiltva be a saját földgázunk kitermelését – noha a készletek ötven évre elegendők! –, 2022-ig orosz gázra volt szükségünk, Ukrajna megtámadása óta pedig cseppfolyósított gázra (LNG) az arab világból és az Egyesült Államokból.
Az energetikai fordulat az átlagos német háztartás számára nem kerül többe havonta egy fagylaltgombócnál – legalábbis ezt ígérte 2004-ben a népnek Jürgen Trittin zöldpárti energiaügyi miniszter. Akkoriban egy gombóc fél euróba került. Az energiafordulat tehát egy évre vetítve is csak hat euró (mai áron több mint 2300 forint) többletköltséget jelentett volna.
A szekta már akkor sem volt jó matematikából, fizikából és logikából, a helyzet pedig a mai napig nem javult. Ma már hatszáz euróba (232 ezer forint) kerül Trittin fagylaltgombóca, de így sem tudja tartani az árát. Összességében a vágyvezérelt zöldpárti átalakítás a következő években mintegy ezermilliárd euróba kerül nekünk, németeknek!
A megfizethető energia kérdésében érdemes vetni egy pillantást Franciaországra. A franciák tanultak a németek katasztrófájából, és visszatértek az atomenergiához. Az áram ára Franciaországban jelenleg kilowattóránkénti 27,35 cent, míg Németországban 43,36 cent. Franciaország német energiavállalatokat fog felszívni, számos munkahellyel együtt.
A világ legostobább energiapolitikája igen különleges fordulatot idézett elő a fővárosban.
A mesterségesen megemelt áramárak a cserépkályhák reneszánszát idézték elő. Egyre több berlini fűt ugyanúgy, ahogy egykor a környezetbarátnak nem mondható NDK-ban tették.
Nemcsak Németország és az Európai Unió, de különösképp az Egyesült Államok játszik nagyon is a szekta kezére a woke-zöldpárti Németországban. A kampányoló Joe Biden meglapul a klímavallásosakkal szemben, a Donald Trumppal folytatott harcában ismét a világvégét emeli a fókuszba. Ez a háttér is táplálja a gazdák és a középvállalkozók országos tüntetéseit Németországban. És a harag csak erősödni fog.