idezojelek

Németként ezeket várom Trumptól

Az a lényeg, hogy az új amerikai elnök ne valljon annyi mindenben kudarcot, mint az elődei!

Gunter  Weißgerber avatarja
Gunter Weißgerber
Cikk kép: undefined
Fotó: Hans Lucas via AFP

Donald Trump a várakozásoknak megfelelően az Egyesült Államok 47. elnöke lesz. Németországban erre persze csak azon társadalmi körökben számítottak, amelyekben nem a fősodorbeli Süddeutsche Zeitung vagy a Der Spiegel hírmagazin állítja össze a tananyagot. 

Személy szerint bennem semmilyen világ nem omlott össze Trump megválasztásának hírére, józan fejjel vártam az eredményt, amelyre – kész vagyok elismerni – racionálisan is számítottam.

Nem akarok semmiféle átalakulást a baloldali-woke zűrzavarba. Azt akarom, hogy az anya, az apa, a fiú, a lány, valamint az unokák együttesen – az együttélés alapvető formájaként – alkossák a hagyományos családot, noha nem rekesztve ki más együttélési elképzeléseket sem.

Műszaki végzettségű emberként is a technológiai és kutatási nyíltság híve vagyok minden tekintetben. Ez magától értetődően az éghajlatváltozásra is vonatkozik. Ha az állítólagosan összes tudós állítólagosan 97 százaléka előírja, hogy mit és miért kell bebizonyítani, ott a tudománynak vége van. Az egykori keleti blokk lakói az ilyesmiből alapos leckét kaptak annak idején. Márpedig a dolog 1989-re be is fuccsolt. Meg akarom továbbá őrizni a mozgásszabadságomat, nem akarok kizárólag a naptól és a széltől függni. A középkorban röghöz kötötték az embereket, akik e két energiahordozótól függtek. Nem akarok ezenkívül ellenőrizetlen, tömeges bevándorlást azzal a veszélyes végeredménnyel, hogy nálunk is olyan viszonyok alakulnak ki, mint amilyenek elől a hozzánk érkezettek eljöttek.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kamala Harris és az amerikai demokraták nem ezen az oldalon állnak. Épp ellenkezőleg, fel akarják erősíteni ezt a hamis fejlődési irányt. 

Ha amerikai lennék, magam is Trumpra szavaztam volna. Nem szeretetből, nem is barátságból vagy opportunizmusból. Azért voksoltam volna rá, mert megálljt akar parancsolni a jelenlegi irányvonalnak. A 2017 és 2021 közötti első elnöksége alapján el is fogadom ezt tőle.

Nem kezdett bele egy háborúba sem, kilépett a párizsi „időjárásprogramból”, biztonságot teremtett az USA határain, nem woke-fantasztaként látta el hivatalát, korlátot szabott az irániak atomfegyver­éhségének, elzárta a Közel-Keleten a terrorizmus pénzcsapjait, az Ábrahám-megállapodásokkal pedig történelmi mérföldkőnek számító egyezményt hozott tető alá Izrael, illetve az Egyesült Arab Emírségek és Bahrein között. Szudán és Marokkó is csatlakozott e megállapodásokhoz.

Az Egyesült Államok 45. elnökeként Donald Trumpnak sem sikerült minden. Senkinek sem jön össze minden. Nem is lehet arra számítani, hogy 47. elnökként majd mindenben tökéletes lesz. A lényeg, hogy ne valljon annyi mindenben kudarcot, mint az elődei! 

Egyik hivatali elődje, Bill Clinton pél­dául megzsarolta Ukrajnát, kényszerítve, hogy adja át a Szovjetuniótól örökölt atomarzenálját Oroszországnak. Az 1994-es budapesti memorandumban Clinton az Egyesült Államok részéről garantálta Ukrajna tartós biztonságát az 1991-es határain belül. Clinton párttársa, Joe Biden akkoriban Ukrajna egyik legbuzgóbb leszerelője volt. Mai szemmel Clinton és Biden Ukrajna orosz megtámadásának fő nyugati felelősei. Ukrajnát mint atomhatalmat Oroszország valószínűleg nem támadta volna meg.

Trump egy másik demokrata párti elnökelődje, Barack Obama is rémes kudarcnak bizonyult. 2009-ben Kairóban az iszlám világhoz szóló beszédében – tanúbizonyságot téve ennek az archaikus régiónak a teljes félreismeréséről – gyúanyagot helyezett el a labilis Közel-Keleten. Egyben eltávolodott Izrael­től, amiért az izraeliek most elképzelhetetlenül nagy árat fizetnek. Obama alapvetően kudarcot vallott Ukrajnával kapcsolatban is. Védhatalom elnökeként nem kényszerítette rá 2014-ben Oroszországot, hogy tartózkodjon a fegyveres beavatkozástól. Pedig Moszkva szemében az Egyesült Államok összehasonlíthatatlanul nagyobb tekintélyt élvezett, mint ma! A Clinton-, az Obama- és a Biden-kormány hibái nélkül ma sem Ukrajnában nem dúlna véres háború, sem pedig a Ha­mász, a Hezbollah és Irán nem háborúzna Izrael ellen.

Remélem, Donald Trump személyében Izrael olyan amerikai elnököt kap, aki védő kezet emel e kis állam fölé, és erejét latba vetve keresi a béke lehetőségét Izrael szomszédaival. Békéhez csak erőn keresztül vezet az út. Azt is remélem, Trump komolyan veszi Clinton Ukrajnának adott biztonsági garanciáját, és – ugyancsak erő révén – békét ér el.

 A puhányakat nem veszik komolyan. Last but not least – ahogy az angol mondja: utoljára, de nem utolsósorban – abban is reménykedem, hogy a gonosznak beállított Trump eljövetelével véget ér a „civil szervezetek” (NGO-k) világszerte elharapózó kipárnázása.

A szerző a szászországi SPD-képviselők vezetője volt, 2019-ben kilépett a Német Szociáldemokrata Pártból

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Bayer Zsolt avatarja
Bayer Zsolt

A RÉGI JOBB VOLT – Mivé lett világunk?

Deák Dániel avatarja
Deák Dániel

Orbán államférfi, Magyar botrányhős

Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

KÉT MAGYARORSZÁG – Magyar Péter sikeres szeppukut követett el saját magán

Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Donald Trump a reményt hozta el

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.