idezojelek

De ki kegyelmez a szerencsétlen ukránoknak?

Az amerikai demokraták és brüsszeli szövetségeseik­ ukrán fiatalok tízezreit áldoznák fel saját érdekeikért.

Bánó Attila avatarja
Bánó Attila
Cikk kép: undefined

Miként Joe Biden amerikai elnöknek, úgy külügyminiszterének, Antony Blinkennek sincs már sok hátra a hivatali idejéből. És miként Biden, úgy ő sem szeretne nyom nélkül távozni. Az elnök elsütötte a leglátványosabb patront, amikor engedélyezte az ukránoknak a nagy hatótávolságú amerikai rakéták bevetését Oroszország ellen, így Blinken már csak az ukrán fiatalok behívásával hozakodhatott elő.

Az amerikai politikus erről a NATO külügyminisztereinek kétnapos találkozóján beszélt. Nyilván abból indult ki, hogy

 az USA teletömte Ukrajnát fegyverrel és pénzzel, ezért cserében elvárhatja, hogy a háborúban álló ország áldozza be a 18 és 25 év közötti korosztályt is. Blinken tudja, hogy az idősebb hadra fogható ukránok százezer számra morzsolódnak a fronton, de az mégsem a teljes férfilakosság, no meg nem is amerikai. Továbbá régi igazság, hogy a pénz a fontos, nem az emberélet.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.


Naiv emberek azt várták, hogy a 18 évesek behívásának ötlete felháborítja Zelenszkij elnököt, aki válaszul rendreutasítja a honfitársai halálára spekuláló tengerentúli politikust − legalább úgy, ahogyan a római pápát szokta. De nem! Az ukrán elnök csendben maradt, és a sorozó tisztjei egyelőre csak a 25 évnél idősebbekre törik rá az ajtót, fogják le őket buszmegállókban, sportrendezvényeken vagy autóparkolókban.

A 18 évesek behívásának felemelő gondolata eszünkbe juttatja, hogy 

a második világháború vége felé a fiatal németeket tömörítő Hitlerjugendet is felhasználták a harcoló, nagy veszteségeket szenvedő német alakulatok utánpótlására. A Hitlerjugend egyik szervezete (das Deutsche Jungvolk) a 10–14 éves fiúkat fogadta be, míg a közismert Hitlerjugend a 14–18 éves korosztályból verbuválódott. 

A militarista ifjúsági szervezetnek 1943-tól önálló SS-páncéloshadosztálya is volt, de mint köztudott, ennek bevetése sem segített Hitleren, a nácik elveszítették a háborút.

Vajon az amerikai demokratáknak és brüsszeli szövetségeseik­nek valóban annyira fontos a nem létező ukrajnai demokrácia védelme, hogy további tíz- és százezrek életét is beáldoznák érte? Tisztázzuk, szó sincs itt a demokrácia védelméről. Lehet firkálni, fecsegni a nemzetközi jogról, a határok sérthetetlenségéről, de mindenki tudja, hogy Ukrajnában idegen érdekek érvényesítéséről van szó. Ezt a háborút a Nyugat gátlástalan térhódítása és Oroszország provokálása idézte elő. 

Antony Blinkent nem érdekli, ha a fiatal ukrán korosztály is rámegy az értelmetlen erőpróbára. Ő is az ukrajnai háború eszkalációjának a híve, s ebben megbízható partnere Joe Bidennek, a demokratáknak, a brüsszeli „elitnek” és Mark Rutte NATO-főtitkárnak. Szerintük az erő pozíciójából kell elkezdeni a béketárgyalásokat. Arról nem beszélnek, hogy a fegyvergyártásból és -eladásból mekkora hasznuk származik, és persze arról sem, hogy miért keresztezik a hamarosan hivatalba lépő Donald Trump terveit.

Biden pártjának elképesztő lépései egyébként sokat elárulnak az úgynevezett nyugati demokrácia valódi természetéről. Az elnökválasztás előtt a demokraták, bírói segédlettel mindent elkövettek a republikánus Trump indulásának megakadályozására. Ez végül kudarcba fulladt, de a média segítségével folytatott rágalomhadjárattal sikerült oly mértékben felizgatni az amerikai társadalom felizgatható részét, hogy egy eszement merénylő megpróbálta lelőni Trumpot.
 

A kampány alatt a fősodratú orgánumok sűrűn közölték a demokrata elnökjelölt, Kamala Harris győzelmét sejtető közvélemény-kutatási adatokat, amelyek alapján a globalisták mindenfelé Harris sikerét várták. Azután csalódniuk kellett, mert Orbán Viktor barátja, Donald Trump lett a befutó. 

Biden és elvbarátai látszólag beletörődtek a vereségbe, de november 5. után maradt még két és fél hónapjuk, amit a saját szájízük szerint kívántak kamatoztatni.

Azt hihetnénk, hogy a még nem teljesen szenilis elnök megelégedett az amerikai rakétákkal kapcsolatos döntéssel, mert már evvel is bevonulhatott a legújabb-kori történelembe. Neki azonban ennyi nem volt elég − hozzájárult a világ nagy részén betiltott, alattomos taposóaknák átadásához is. És tévedett, aki azt gondolta, hogy ezt már nem lehet überelni. Dehogynem. 

Biden, a gondos apa, elnöki kegyelmet adott Hunter nevű, 54 éves fiának. Erre valóban nagy szüksége volt a „gyereknek”, mivel egy esküdtszék bűnösnek találta tiltott fegyverbirtoklás és hamis nyilatkozat miatt. Ez az ügye azonban eltörpült ahhoz képest, hogy 1,4 millió dollárnyi adót nem fizetett be az államnak. Hunter egy vádalku keretében beismerte bűnösségét, de így is kaphatott volna 17 évet.

Ettől mentette meg az elnöki kegyelem. De vajon ki kegyelmez meg az ukrajnai frontokra vezényelt szerencsétlen ukránoknak?

A szerző író, újságíró

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

Nem a kormány emeli a benzin árát

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás

Nézzük reálisan a 2025-ös évet!

Ambrus-Jobbágyi Zsófia avatarja
Ambrus-Jobbágyi Zsófia

A hóhér, aki igazából nem is gyilkos

Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

„Nekünk Amerika az első”

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.