Nem sokkal azután, hogy széles körben ismertté vált a Tisza Párt EP-képviselőjének, Kollár Kingának azon botrányos nyilatkozata, mely szerint a magyarok romló lehetőségeiből és életszínvonalából egyenes ágon hasznot kíván húzni a magyar ellenzék, a baloldali média és politikai elit ismét nekifeszült a kínos magyarázkodásnak.
A megbízott szószólók többek közt azt hajtogatták, hogy bár Kollár szavai valóban karcosnak tűnhettek a magyar közéleti sztenderdekhez képest, mégiscsak egy egyszeri, ráadásul nem magyar nyelven tett megnyilvánulásról van szó, amelynek egyébként nincs történeti lenyomata a baloldalon.
Ám a baloldali megmondóemberek, akik eddig akármelyik ellenzéki hiba kapcsán a hazugságok elkenésén ügyködtek, most is hadilábon állnak az őszinteséggel. Ugyanis a Tisza Párt EP-képviselőjének magyarellenes elszólása nem a nyelvi kompetencia hiányából és a rutintalanságából fakadt, hanem éppen abból az idegen érdekek mentén való, kifejezetten baloldali politizálás hagyományából, amely az elmúlt másfél évtizedben erőteljesen jellemezte a magyar belpolitikát.
Ha felidézzük, éppen egy évtizede mutatta meg valódi színeit a magyar ellenzék akkor, amikor a 2015-ös migrációs válság közepette a magyarok érdekével és a józan ésszel szemben pozicionálta magát annak érdekében, hogy igazodni tudjon Brüsszelhez, valamint a Soros-féle NGO-k elvárásaihoz. E stratégia részeként hallhattunk például olyan, azóta már elhíresült kommunikációs lyukra futásukat, miszerint „a bevándorlás álprobléma, egy kormányzati gumicsont”, valamint, hogy a „kényszerbetelepítésről szóló brüsszeli tervek nem léteznek”. Hogy a bevándorlás kérdésében a magyarok érdekei valójában mennyire nem számítottak az akkori ellenzéki pártoknak kiderül abból is, hogy egy évvel a migrációs hullám tetőzése után, 2016-ban kizárólag az ellenzéknek köszönhetően nem sikerült a kormánynak véghez vinnie a kényszerbetelepítést megakadályozó, és az erről tartott népszavazás eredményét megerősítő alaptörvény-módosítást.
Amennyiben valaki azt gondolta volna, hogy a migrációs krízis lecsengése után elszenvedett, 2018-as történelmi választási vereség kijózanító hatással lett volna a baloldal nemzetellenes politikájára, talán nem is tévedhetne nagyobbat. Hiszen néhány évvel később, amikor a migrációs krízist a koronavírus okozta egészségügyi válság váltotta fel, az ellenzék ismét igazodási kényszert mutatott a külföldi politikai és pénzügyi nyomás felé.
Ebből fakadóan a sok esetben élet-halál kérdéssé váló, tömeges számban látott koronavírus okozta megbetegedésekkel összefüggésben is előkerült a baloldal legcinikusabb mottója, miszerint „minél rosszabb, annál jobb”.