Takarékossági okokból korlátozzák a melegvíz-ellátást a kelet-németországi Dippoldiswalde városában. A lakók csak bizonyos idősávokban juthatnak meleg vízhez: reggel négy és nyolc óra között, 11 és 13 óra, valamint délután öt és este kilenc óra között. Éjszaka, illetve az idősávokon kívüli időszakokban kizárólag langyos víz folyik a csapból. A társasházat fenntartó szervezet arról is beszámolt, szeptemberig kikapcsolják a fűtést is.
Nézzünk egy másik német várost, Hannovert! Ez az ország 13. legnépesebb települése, gazdag történelmi múlttal. A vezetés úgy döntött, hogy a középületekben, az uszodákban, a sportcsarnokokban és az edzőtermekben a továbbiakban csak hideg víz folyhat a csapokból. Az energiatakarékosság érdekében a köztereken lévő szökőkutakat is kikapcsolják, a nagyobb épületeken pedig nem lesz éjszakai kivilágítás. Ez a XXI. század 2022-es esztendeje. Így néz ki a sokszor irigyelt Németország, az Európai Unió gazdasági nagyhatalma.
A fagyi visszanyalt. Az Európai Unió vezetése az Egyesült Államok nyomására feláldozta a kontinenst. Az orosz energiahordozókra kivetett szankciók felérnek egy öngyilkossággal.
Európára olyan nehéz tél vár, amelyhez hasonlót a generációnk még nem élt meg – nyilatkozta a minap a Századvég szakértője. Tegnap karbantartás miatt ismét leállt az Északi Áramlaton a gázszállítás. Oroszország június óta korlátozott mennyiségű gázt értékesít Németországba. A növekvő energiaárak miatt a német vállalatok csaknem húsz százaléka már fékezte a termelését. Szomorú tény, de a német kormányban a káosz az úr. Naponta születnek ellentmondásos hírek arról, hogy leállítják-e vagy sem a még működő atomerőműveket. Az ottani koalíciós kormány önmaga foglya, de csapdába ejtette az Európai Uniót is.