Rogán Antal budapesti sajtótájékoztatóján felháborító és értelmetlen elképzelésnek nevezte a Haza és Haladás Egyesület azon programpontját, amellyel az átlagbér 30 százalékára, jelen esetben 98 ezerről 66 ezer forintra csökkentenék a mindenkori minimálbért.
A kormánypárt képviselőcsoportjának vezetője hangsúlyozta: 2013-ban infláció feletti béremelkedésre lehet számítani, ami nem valósulhatna meg a minimálbér növelése nélkül. Hozzátette, az elmúlt években mindig akkor növekedhettek a reálbérek, amikor a legkisebb jövedelműek keresete is emelkedett.
Nem tanulnak a szocialisták hibáiból
Rogán úgy fogalmazott, hogy a baloldali ellenzéki szövetség résztvevői nem tanultak a 2002 és 2010 közötti szocialista kormányok hibáiból, mert továbbra is érzéketlenek az emberek mindennapi problémái iránt. A politikus szerint erre utal, hogy az utóbbi időben az MSZP, illetve a DK vezető politikusai is a tandíj, valamint az ingatlanadó bevezetéséről, továbbá a családi adókedvezmény eltörléséről beszéltek, miközben elutasítóan szóltak a kabinet rezsicsökkentéséről.
A Fidesz a leghatározottabban felemeli szavát a Bajnai Gordon vezette egyesület minimálbér-csökkentési javaslata ellen, mivel a magyar életszínvonal csökkenéséhez vezetne, ráadásul a családok, illetve a bérből és fizetésből élők helyett a nagyvállalatoknak kedvezne – jelentette ki a Fidesz frakcióvezetője. Hozzátette: Bajnai kivételével mindenki egyetért abban, hogy 2013-ban gazdasági növekedés lesz Magyarországon, vita csak ennek mértékéről van. Rogán szerint a volt kormányfőnek „el kell dönteni, kinek szurkol”, vagyis azt, hogy kizárólag a saját érdekei miatt „ellendrukkere” lesz-e az országnak. A kormánypárti politikus arra kérte Bajnai Gordont, hogy ezt szem előtt tartva „tartsa meg magának az országnak ártó nyilatkozatait”.
A Haza és Haladás Egyesület olyan minimálbérrendszert javasol, amelyben a vállalkozások terhei nem súlyosbodnak, a munkahelyek nem kerülnek veszélybe, a munkavállalók viszont jobban járnak – reagált Rogán szavaira Bajnai Gordon pénteken.
Ingatlanadó, tandíj, fizetős egészségügy
A Nézőpont Intézet elemzéséből az derül ki, hogy a Bajnai-féle alkotmánytervezetből olyan neoliberális, „IMF-kompatibilis” elemek emelhetők ki, mint az ingatlanadó, a tandíj és a fizetős egészségügy. A tervezet megszüntetné a termőföld, a GMO-mentesség és az ivóvízkészlet alkotmányos védelmét is.
Bauer és a jogállam
Határozott igennel válaszolt Bauer Tamás az M1 Ma reggel című műsorában arra a kérdésre, hogy a 2006. őszi rendőri fellépések jogállaminak minősíthetők-e. A Gyurcsány Ferenc vezette DK alelnöke válaszát többszöri újrakérdezés után megerősítette, rámutatva, hogy a rendőrség 2006 őszén úgy járt el, ahogy el kellett járnia. A dolog különös pikantériája, hogy előzőleg Bauer Tamás éppen azt fejtegette: a baloldali, ellenzéki összefogás fő célja, hogy 2014 után visszaállítsák Magyarországon a jogállamot – írja a pénteki Magyar Nemzet.