Noha kedden még időszerűtlennek nevezte az egyeztetést Bajnai Gordon, az Együtt 2014 mozgalom jogi „főtárgyalója” mégis megjelent szerdán az MSZP hívó szavára. Nem volt persze ismeretlen közeg Bárándy Péternek a szocialista teadélután, a 2002 utáni szociálliberális kormányzásba ugyanis miniszterként kapcsolódott be. Hogy valójában most reménybeli miniszteri bársonyszékekről szól-e a társalgás az MSZP háza táján, nem tudni, mindenesetre egyértelműen látszik, a tárgyalások meghirdetése után Bajnai Gordon hátrányba került volna, ha a baloldali összefogás igéjével megszült és a kiábrándult szocialista szavazókat felrázni hivatott Együtt 2014 kimarad a párbeszédből.
Bajnai Gordon a Hvg.hu csütörtöki cikke szerint egyébként az MSZP „válogatottját” látva fintorog, de „még nem pártként” nem sodorhatta magát egy platformra a közelmúltban gyakorlatilag kettészelt LMP-vel, illetve a tárgyalásoktól egyelőre távol maradó 4K!-val. Hogy pontosan kiknek az asztal körüli jelenlétét kell lenyelnie Bajnainak, egyelőre nem tudni, a névsor mindenesetre veretes. Árok Kornél és Schmuck Andor valahogy mindig előkerül ilyenkor, és rehabilitálta magát néhány egykori SZDSZ-es „medve” is – Kuncze Gábor egy kisebb liberális csoportosulás élén már jegyet váltott a Bajnai-klubba, az ő régi harcostársa, Bauer Tamás viszont a Gyurcsány-párt alelnökeként csaphat a lovak közé. Merthogy a Hvg.hu-nak névtelenül nyilatkozó Együtt 2014-informátor már konkrét lehetőségként beszélt arról, hogy egy kormányképes balliberális összefogásnak bizony Gyurcsány Ferenc is a része lenne.
Biztos, ami biztos, Bajnai csapata nem küldte üres kézzel az egyeztetésre Bárándyt, a jogász hóna alatt ott volt a Haza és Haladás korábbi alkotmánytervezete is, ami szintén nem arra utal, hogy „ám legyen” alapon, érdeklődőként léptek be az MSZP kapuján. Ha már szóba került az SZDSZ, Bajnai és Gyurcsány formációja mellett az MSZP-nek is jutott egy madár a piros, fehér, zöld fészekből; nevesül Kóka János gyurcsányi gazdasági miniszter kabinetfőnöke, Kákosy Csaba, de akiből Bajnai Gordon vélhetőleg nem kér, az nem más, mint a NATO-kompatibilitás első számú szakértője, Szekeres Imre volt honvédelmi miniszter. Hogy teljes legyen a kép, és legyen min dilemmáznia a volt kormányfőnek, az összefogás előkészítésében ott serénykedik még a Horn-kormány nagyágyúja, Kökény Mihály és a Hír TV-vel különleges nexusba keveredett Veres János is. Hogyan is fogalmazott Bajnai a minap a Klubrádióban? Nemcsak az Orbán-kormány leváltása a cél, hanem hogy ne térjen vissza a 2010 előtti korszak sem.
Az új irány szellemében-e vagy sem, Bajnai Gordon E2014-ének volt főnöke Gyurcsány Ferenc Bayer Zsolt-ellenes demonstrációjához is csatlakozna. Ezzel is újra pozícióba helyezhetné magát – ha már az MSZP éppen akkor adott sakkot Bajnaiéknak a tárgyalás összetrombitálásával, amikor a felszeletelt LMP kosarat adott Gyurcsány pártjának. Bajnaiék számára amúgy sem túl jó hír az, hogy a közvélemény-kutatók (Tárki, Medián) friss, egyharmados népszerűség-csökkenést mutattak az Együtt 2014-nél, a megszilárdulás és a tárgyalóképesség érdekében azonban a volt kormányfő frissében bejelentette: párttá kívánnak alakulni – korábban mintha nem erről lett volna szó.