A Századvég 2013 márciusában készített közvélemény-kutatásának tanúsága szerint a kormánypártok stabilan őrzik vezető pozíciójukat mind a teljes népesség, mind a biztos szavazók körében. 2013. márciusban a választókorúak 48 százaléka nyilatkozott úgy, hogy biztosan részt venne egy most vasárnap tartandó parlamenti voksoláson, így a választási aktivitás lényegében január óta nem változott, továbbra is alacsonynak mondható. A pártszimpátiájukban bizonytalanok aránya megegyezik a februárban mértekkel, jelenleg is a megkérdezettek 44 százaléka tartozik ebbe a körbe.
A Fidesz támogatottsága a teljes népesség körében 24 százalék, ami pozícióját illetően továbbra is stabilnak tekinthető. A legnagyobb ellenzéki erő, az MSZP az előző hónapban mérttel megegyezően továbbra is 14 százalékon áll. A Jobbik és az LMP támogatottsága kismértékben csökkent ebben a közegben, előbbire 8, utóbbira 2 százalék voksolna. Az Együtt 2014 támogatottsága 2013 márciusában 6 százalékos a teljes népesség körében, a Demokratikus Koalícióra és az egyéb pártokra a lakosság 1-1 százaléka adná a szavazatát.
Ismert, a hétvégi időközi választásokon elsöprő győzelmet aratott a Fidesz Szentendrén és Dunakeszin is. Érdemes messzemenő következtetéseket levonni a hétvégi időközi önkormányzati választások eredményéből, mivel a magas részvétel is azt mutatta, hogy a pártok nagy jelentőséget tulajdonítottak a voksolásnak – hangsúlyozta Lánczi Tamás, a Századvég elemzője az mno.hu-nak.
A biztos szavazó pártválasztók között a Fidesz jelenleg 44, az MSZP 28 százalékon áll. A Jobbik támogatottsága 15, az LMP-é 3 százalék. Ebben a dimenzióban az Együtt 2014-re 8 százalék voksolna, a Demokratikus Koalíciót, illetve egyéb pártokat 1-1 százalék juttatná a parlamentbe.
A Tárki március 27-ei felmérésében arra jutott, nincs jelentős változás a kormánypártok népszerűségében, a biztos szavazó pártválasztók körében a Fidesz 50, az MSZP 19 százalékon áll. A szocialisták az utóbbi évtized legdurvább mélypontjára estek, Bajnai Gordonék pedig próbálnak kimászni a gödörből – derült ki a kutatásból.
Az Ipsos március 18-ai felmérése szerint a biztos szavazók között a Fidesz–KDNP 45 százalékkal vezeti a rangsort, második a 27 százalékos MSZP, harmadik a Jobbik 14 százalékkal. Az Együtt 2014 támogatottsága az aktív és elkötelezett szavazók között 9 százalék. Más erő nem jutna be a parlamentbe.
A Századvég számai alapján a Karácsony Gergely-féle mandátumkiosztási modell szerint a Fidesz–KDNP a mandátumok 66,33 százalékát szerezné meg, így csupán egyetlen képviselői hely választaná el őket a kétharmadtól. Az MSZP a parlamenti helyek 20,6, a Jobbik 8,54, az Együtt 2014 pedig 4,52 százalékát szerezné meg.
A Párbeszéd Magyarországért képviselője által készített modellel a fő probléma, hogy a Bajnai Gordon által gründolt Haza és Haladás torzított számait használja. A most már a Bajnai-csapatban focizó politikus a modell felállítása során a pártok 2010-ben kapott listás egyéni körzetes szavazatait mindig a legfrissebb közvélemény-kutatási adatokkal súlyozta.
Így azt feltételezi, hogy egy adott párt támogatottsága egyenletesen nő vagy csökken az egyéni választókörzetekben az országos támogatottsággal. Ez természetesen a valóságban nem így van, mivel például 2002-ben azokban a körzetekben, ahol az MSZP volt hagyományosan erős, ott a szocialisták elsöprő győzelmet arattak, míg ahol korábban a Fidesz volt népszerű, ott kevésbé szerepeltek jól.