Szilvay Gergely úgy vélekedik, a magyar kormány is vette a jelzést, és kilépett a Nemzetközi Beruházási Bankból. A szerző szerint ez inkább egy szimbolikus cselekedet, amivel a nagykövet az orosz kormánynak üzent, nem a magyarnak, és hazánk egy diplomáciai mellékhadszíntér lett Pressmannak köszönhetően. A publicista kiemeli: a magyar baloldali médiának az fáj most nagyon, hogy nagyobb vadakat vártak, ezért most úgy tesznek, mintha mi sem történt volna, a hangulatuk után a vérnyomásuk lett magas.
Kitér arra is, hogy az események mellékolvasata szerint valójában egy nyugat-nyugat konfliktusról van szó, mert létezik az amerikai Demokrata Párt és a Fidesz–KDNP között egy ideológiai szembenállás. Bizonyítéknak tekinti azt, hogy a kormánypártok az előző adminisztrációval és az előző nagykövettel jó kapcsolatokat ápoltak, továbbá a republikánusokkal is egyre szorosabb a viszonyuk.
Itt volt például tavaly tavasszal a CPAC, és itt lesz idén is májusban. Az amerikai és a magyar jobboldal barátkozásának a CPAC – az amerikai jobboldal talán legfontosabb seregszemléje – az egyik fő terepe. Ron DeSantis floridai kormányzót egyre többen nevezik a floridai Orbánnak – a jobboldal részéről ez egy elismerés, a baloldal részéről pedig megrökönyödés. Mindenesetre az amerikaiak egyre nagyobb érdeklődéssel figyelik a magyar gender-, család- és bevándorláspolitikát.
– fogalmaz, egyben emlékeztet, hogy a kapcsolatok az amerikai jobboldallal Donald Trumpig érnek, aki mindenféle politikai célzatú New York-i perek ellenére is jelen pillanatban a legesélyesebb republikánus elnökjelölt-jelölt, mindez nehezen volna kihagyható a képletből az amerikai diplomácia szempontjából is. Megállapítja azt is: mivel pusztán pár bankárt sikerült kitiltani Amerikából (akik amúgy sem biztos, hogy egy-egy nyaraláson túl odamentek volna), belejátszhatott az is, hogy Pressmannek fél szemét az élénkülő republikánus–fideszes kapcsolatrendszeren kell tartania, mert nem szabad magukra haragítaniuk még azzal is a republikánusokat otthon, hogy keresztbe tesznek a magyar kormánynak.
Sok gyümölcse van a CPAC-nek és ennek az amerikai–magyar jobboldali közeledésnek, és lehetséges, hogy az egyik ez.
– zárta gondolatait Szilvay Gergely.