Ugyan Karácsony Gergely és a többi érintett változatlanul konok tagadásban vannak, az elmúlt időszak történései alapján kijelenthetjük: egyre inkább tisztábban látunk a főpolgármester és a baloldal külföldről történt kampányfinanszírozási botrányában.
Vegyük rögtön azt a jelentést, amit a Szuverenitási Hivatal tett közzé tegnap.
Ebben többek között leírták, hogy már a 2019-es önkormányzati választásoknál is jelen volt az a nemzetközi hálózat, amelyik a 2022-es választási kampányban is előkerült. Ismert, a Nemzeti Információs Központ (NIK) tájékoztatásának köszönhetően már kiderült, hogy külföldről próbálták befolyásolni az előző országgyűlési választásokat úgy, hogy sokmilliárd forintnyi guruló dollárt juttattak a baloldal pártjainak a Bajnai Gordon volt államtitkára és Karácsony Gergely egykori főtanácsadója, Korányi Dávid által vezetett Action for Democracy (A4D) nevű szervezeten keresztül.
A jelentésében az is megtalálható, hogy a parlamenti választások idején a DatAdat is jelen volt az A4D közvetlen szerződéses partnerei, illetve legnagyobb kedvezményezettjei között, a céghez milliárdok áramlottak részben a bukott miniszterelnök-jelölt, Márki-Zay Péter öt és félmillió dollárral kitömött mozgalmán, részben más csatornákon keresztül. Persze valamennyi jutott a baloldali pártoknak is, őket az ÁSZ 260 milliós bírsággal sújtotta.
A DatAdat Karácsony 2019-es kampányának kulcsszereplője
A hivatal birtokába került új információk alapján most azt is ismertették, hogy a Bajnai Gordonhoz és egykori titkosszolgálati miniszteréhez, Ficsor Ádámhoz köthető DatAdat már a 2019-es főpolgármester-jelölti kampány során több mint hatmillió ember adatait kínálta fel Karácsonyéknak.
A felajánlott szolgáltatások kiterjedhettek közösségimédia-felületek, tízezer botfeliratkozó, valamint tömeges emailküldő és online petíciós rendszer üzemeltetésére, ami pedig lehetőséget teremtett dezinformációs kampányok lefolytatására. Bajnaiék ezenkívül más módon is segítették a főpolgármestert, de erről majd később.