Minden korábbinál keresettebbek idehaza a helyi termékek, a kézműves élelmiszerek és összességében a vidék szolgáltatásai. A hivatalos felmérések és a mindennapi tapasztalatok egyértelműen alátámasztják, hogy
a magyar családok többsége már a mindennapokban is elengedhetetlennek tartja a helyben kapható élelmiszereket. Az év végi időszakban megélénkülő kereslet így már jelentősen hozzájárul a kistermelők és családi gazdálkodók jövedelméhez.
A termelői élelmiszerek és más, úgynevezett vidéki termékek és szolgáltatások megítélése egyre kedvezőbb. Az érdemi keresletnövekedés és a családi gazdaságok működésének megújult, életszerűbb és egyszerűbb szabályozása komoly lehetőséget jelent a kisebb termelőknek, családi gazdaságoknak és a helyi kis- és közepes vállalkozásoknak.
Ez az egyre növekvő belső kereslet ráadásul stabilnak bizonyul.
Ennek oka, hogy az elmúlt években szinte minden településen kialakították a helyi piacokat, vagy a meglévőket újították fel. Igaz ez a legkeresettebb fővárosi vásárcsarnokokra is. A Covid–19-járvány megjelenését követően ugrásszerűen nőtt tovább a helyi termékek iránti igény. Ennek oka egyrészt a szállítási nehézségek miatti hiány, másrészt az import iránti bizalomcsökkenés volt. A jövőben ugyan mind a helyi, mind a nagyüzemi importtermékek árának emelkedésére lehet számítani, ugyanakkor a rövidülő ellátási láncok a kicsiknek engedhetnek nagyobb mozgásteret.