Komoly mérföldkőhöz érkezett a Mol, komoly célokat is tűztek ki

Megkapta a Mol-csoport a Nemzetközi fenntarthatósági és szén-dioxid-kibocsátási tanúsítványt (ISCC Plus) a tiszaújvárosi Mol Petrolkémia telephelyén induló kémiai újrahasznosítási tevékenységéhez. A tanúsítvány lehetővé teszi, hogy a vállalat átfogó értékláncot hozzon létre, amely magában foglalja a műanyaghulladék teljes életciklusát – közölte a társaság szerdán.

Forrás: MTI2024. 06. 05. 13:03
Budapest, 2022. július 17.
A természet közeliséget szimbolizálva növények között a MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. céglogója az egyik, napelemekkel is felszerelt üzemanyagtöltõ állomásán, a fõváros XII. kerületében, az Istenhegyi úton.
MTVA/Bizományosi: Róka László 
***************************
Kedves Felhasználó!
Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemû – különösen szerzõi jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó szerzõje/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelõssége e körben kizárt.
Fotó: MTVA/Róka László
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az értéklánc a MOHU tevékenységével kezdődik. A MOHU kulcsszerepet játszik a műanyaghulladék összegyűjtésében és értékes erőforrássá történő átalakításában. A vállalat elkötelezett az uniós célok elérése mellett, és a hazai újrahasznosítási arány jelentős növelését tűzte ki célul, a jelenlegi 32-ről 65 százalékra – ismertették.

A közlemény idézi Császár Pétert, a Mol-csoport Vegyianyagok ügyvezető igazgatóját, aki elmondta: a kémiai újrahasznosítás innovatív megoldást kínál a növekvő mennyiségű műanyaghulladék kezelésére, különösen azoknál az anyagoknál, amelyeket hagyományos mechanikai újrahasznosítással nem lehet feldolgozni. A Mol-csoport még idén szeretné elkezdeni a próbagyártást, amelynek célja a vállalat termékportfóliójának bővítése kémiailag újrahasznosított polimerekből készült típusokkal.

A Mol közleményében jelezte azt is, hogy középtávú tervei között szerepel egy 40 ezer tonna kapacitású pirolízis üzem felépítése Tiszaújvárosban. A tervezett beruházás is alátámasztja a vállalat elkötelezettségét a műanyagipar fenntarthatóbb jövője mellett – hangsúlyozták.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.