Néha kimegyünk a Szecskába, ott kapott le minket Pista, a Kismackóm barátja. Még jó, hogy fürdősapkában vagyok, szörnyű volt a hajam aznap. Pedig mióta Ő van nekem, igyekszem adni magamra. Pedikűr, manikűr, pár színesebb gönc, hetente fodrász. Manyi, a fodrászom akadékoskodik. Vigyázz vele, kihasznál, mit akarna tőled, hisz tizenöt évvel fiatalabb. De hát mi az a tizenöt év, ha egyszer szeretjük egymást? Az életben vannak kivételek, nem minden ugyanarra a kaptafára jár. Meg aztán, idén betöltöm a negyvenet, meddig válogassak még?
Eddig nem volt szerencsém a férfiakkal. Folyton eltűntek valahogy.
Pali, az első fiúm egy adonisz volt. Már a jövőt tervezgettük, mikor beütött ötvenhat. Pali is hőzöngött, hiába könyörögtem, hogy maradjon veszteg, kisemberek vagyunk mi ahhoz, hogy beleüssük az orrunkat a politikába. Erre fel mi lett? Visszajöttek az oroszok, és Pali a zöldhatáron át kilépett az életemből.
Bécsből küldött egy képeslapot, hogy mennyire szeret, de a történelem nem teszi lehetővé, hogy beteljesüljünk. Kitehettem az ablakba.
Tibor mellett vigasztalódtam, őt meg fél évre rá lefogták szervezkedés gyanújával. Eltűnt a börtön süllyesztőjében. Hatvanháromban szabadult, ha jól emlékszem amnéziát kapott, vagy talán amnesztiát? Mindegy, mert akkor már Jóskával futottam. Ott ismertem meg a Postán, ahol érettségi óta dolgozom, az elveszett levelek panaszirodáján. Jóska volt a vállalati fotós, nagy dumás, talpraesett fiú. Na, mondom, ha lehiggad mellettem, elég jó férjet nevelek belőle. Nem higgadt le. Annyira nem, hogy az egyik vidéki esküvőn, mert fusiban esküvőkön fényképezett, felcsípte magának a koszorúslányt. Eltűnt vele, valamelyik alföldi faluban élnek. Engem, egy finom városi lányt lecserélt egy parasztra. Ki érti a férfiakat?