Az Erdély Ízei gasztronómiai fesztiválon több helyszínen, párhuzamosan zajlottak az események. A „Transylvanian Slow Cooking Gem” elnevezésű mesterkurzus-sorozat keretében megismerkedhettünk a hurutfőzés és báránybontás mikéntjével, az aszalás, ecetkészítés, fermentálás, kovászolás fortélyaival. Külön említést érdemel az erdei gombákkal kapcsolatos előadás, melynek során a tágan értelmezett Erdélyben sokfelé előforduló és sokak által szedett gombák (rókagomba, vargánya, lila pereszke, rizike, galambgomba, őzlábgomba, különféle tinóruk stb.) mellett megismerkedhettünk a csigagombával, fokhagymagombával, ánizsgombával, petrezselyemgombával vagy a kétszergyűrűs tölcsérgombával, hogy említsek néhányat a bemutatott több tucat közül.
E programrovatban szerepelt Bányász Józsefnek, a Tejbánya tulajdonosának sajtbemutatója is. A gyergyóújfalusi, egyébként teológus végzettségű gazdálkodó hisz abban, hogy a fejőstehén társ, és nem lélektelen, érzés nélküli haszonforrás, ennek jegyében mind a tíz tehenét néven szólítja, mindegyikkel a maga természete szerint bánik. Hirdeti, hogy a kertészkedést és a szántóföldi növénytermesztést vegyszermentesen kell végezni, a fiatalokat pedig meg kell tanítani a gazdálkodás legfontosabb fogásaira. Szavajárása, hogy ő elsősorban egy környezetkímélő, fenntartható életformát hirdet, a sajt csak illusztráció ehhez.
A művészi fotókkal dekorált pubszerű „pipatóriumban” Balla Géza, Malantiszky Csaba, Ádám Előd és Caroline Gilby tartottak borkóstolókat. Érdemes kiemelni, hogy utóbbi a büszke „Master of Wine” titulus birtokosa. (Ezidőtájt 416-an jogosultak nevük mögé a két bűvös betűt – „MW” – illeszteni, őket szokták borvilág Jedi-lovagjaiként emlegetni.)
A Budai Gourmet-n megszokhattuk, hogy nincs komoly gasztrofesztivál főzőshow nélkül. Az e célra szolgáló színpadot a „csűrben” rendezték be, ahol a skanzenben megrendezett hagyományos művésztábor képei adták a dekorációt. A helyszín ideálisnak bizonyult, az érdeklődő közönség az első programtól az utolsóig megtöltötte a termet, úgy, hogy mindenkinek jutott hely, ha máshol nem, akkor az emeleti lelátón.
A fellépők névsora igencsak impozáns volt. A magyar séfek neve ismerősen csenghet, akit kicsit is érdekel a gasztronómia, egyből el tudja helyezni térben és időben Tóth Szilárdot, a Michelin-csillagos Salt séfjét, Thür Ádámot, a debreceni Ikon konyhafőnökét, Szabadfi Szabolcsot, a Panificio Il Basilico üzlethálózat megalapítóját. A Rutin „gasztrolubickolós” Pallag Dávidnak is komoly rajongótábora van már.