Izgalmas lesz a C csoportban Argentína és Lengyelország csatája, elsősorban a két ország legnagyobb sztárjai, Lionel Messi és Robert Lewandowski miatt. Mint ismert, az argentin kapta meg tavaly azt az Aranylabdát, amelyet sokan inkább a lengyelnek adtak volna, még Messi is arról beszélt a díjátadón, hogy a Bayern München csatára mennyire megérdemelte volna az elismerést.
Pikáns mérkőzésekre van kilátás a B csoportban is, de nem futballszakmai, hanem inkább kulturális-politikai szempontból. Az Egyesült Államokat ugyanis Angliához és Iránhoz is különleges viszony fűzi, ez esetben persze inkább az utóbbi érdekes az időről időre kiújuló amerikai–iráni konfliktus miatt – lehet majd adózni Infantino békére vonatkozó kérésének.
A vb-re 1986 óta először kijutó Kanada akár meglepetést is szerezhet majd az F csoportban, amelyben Belgiummal, Horvátországgal és Marokkóval került össze. Arra mindenképpen jó esély van, hogy megszülessen a vb-k történetének első kanadai gólja, amely 36 évvel ezelőtt Magyarországgal egy csoportban nem jött össze az országnak az eddigi egyetlen világbajnoki szereplésekor.
A 2022-es világbajnokság csoportbeosztása:
A csoport: Katar, Hollandia, Szenegál, Ecuador
B csoport: Anglia, Egyesült Államok, Irán, Wales/Skócia–Ukrajna
C csoport: Argentína, Mexikó, Lengyelország, Szaúd-Arábia
D csoport: Franciaország, Dánia, Tunézia, Peru/Ausztrália–Egyesült Arab Emírségek
E csoport: Spanyolország, Németország, Japán, Costa Rica/Új-Zéland
F csoport: Belgium, Horvátország, Marokkó, Kanada
G csoport: Brazília, Svájc, Szerbia, Kamerun
H csoport: Portugália, Uruguay, Dél-Korea, Ghána
Idén utoljára rendeznek 32 csapatos világbajnokságot, 2026-tól már 48 résztvevője lesz a tornának. A katari vb-t november 21. és december 18. között rendezik meg. A csoportkör 12 nap alatt ér véget, így naponta négy meccset játszanak le.
Borítókép: A világbajnoki trófea (Fotó: Europress/AFP/Mohammed Dabbous)