Grúzia, helyesebben az újabban használatos nevén Georgia a vízilabdában? Ezt még szokni kell. A kelleténél jobban azonban hiba lenne rácsodálkozni a kaukázusi ország világbajnoki szereplésére, még ha ahhoz szabadkártyával is jutott Oroszország kizárása után.
A Msveniaradze név a sportrajongóknak ismerősen cseng. Kettő is jól ismert a vízilabda történetében. Petre és Giorgi. Apa és fia. Előbbi az 1956-os és 1960-as olimpián szerepelt, s szerzett bronz- és ezüstérmet, utóbbi 1980-ban olimpiai bajnok lett. Természetesen ugyanúgy, mint az édesapja, a szovjet válogatottal. Ám a család grúz – helyesebben georgiai – eredetű, mindkét Msveniaradze Tbilisziben született.
A jelenlegi georgiai csapat nemzetközi alakulat, a tizenhárom fős keretből öten is honosítottak.
A balkezes Borisz Vapenszki (akit Egerből jól ismerhetünk), valamint Dusan Vasics szerb, Jovan Szarics montenegrói, Marko Jelaca horvát, Fabio Baraldi pedig olasz, s a szövetségi kapitány, Dejan Sztanojevics is szerb. A csapat azzal tette le a névjegyét a világbajnokságon, hogy csupán egy góllal, 10-9-re kapott ki Montenegrótól, ami után szinte természetes, hogy Brazíliát pedig legyőzte.