– Jóval idősebb vagyok, mint ők.
– Nekik az első olimpiájuk, nekem az utolsó, úgyhogy elég különleges a felállás.
Nagyon büszke vagyok rájuk, évek óta végignézem, hogy a vízen és emberileg is mennyit fejlődnek, szerintem csak így lehet eredményesnek lenni. Amikor célba értünk, én egyből mondtam, hogy harmadikok vagyunk. Fojt Sára háromszor is visszakérdezett, hogy biztosan így van-e, mondták, hogy várjuk meg, amíg kiírják, nagyon cukik voltak.
Csipes Tamara és az éjszakai műszak
Fojt Sára arról számolt be a megszerzett bronzérem után, hogy megálmodta a sikert, Csipest viszont ébren tartotta a verseny.
– Éjjel felkeltem 2-3 óra körül, fél órán át nem bírtam visszaaludni. A versenyen agyaltam, kb. 150-szer mentem végig fejben a pályán. Végül olyan taktikát javasoltam, amit korábban sosem csináltunk, de a többiek egyetértettek vele. Az utolsó száz méteren látszott, hogy teljesen szétestünk, de úgy érzem, jól döntöttünk – árulta el Csipes Tamara.
Mit érhet el egyesben Csipes Tamara?
A hazai válogatón evezett kiváló időeredménye után sokan, köztük szakértőnk, Vereckei Ákos is egyesben adta a legtöbb esélyt Csipes Tamarának az olimpia előtt.
– A válogató óta mindenhol lejött az eredmény, még az új-zélandiak is megállítottak itt, hogy nyilatkozzam nekik.
Felpakoltak egy mázsás hátizsákot a hátamra, amit nehéz mentálisan elviselni, nem szeretném azt hallgatni, hogy nekem nyernem kell.
A hétéves lányomnak megígértem, hogy hazaviszek egy érmet: azzal, hogy ez megvan, azt a hátizsákot bedobtam a vízbe, és elsüllyedt. Innentől szeretném úgy felfogni, hogy minden ajándék, és nem akarok stresszelni, ahogy a mai bronzérmet sem négy görcsös lány érte el, felszabadultan versenyeztünk – mondta Csipes Tamara.