Révész Bulcsú lubickol a profi sznúkeresek között. A magyar játékos első Tour-kártyás idényéből még csak néhány hónap telt el, de már olyan nagy nevekkel csapott össze, mint a sportág legnagyobb legendája, a hétszeres világbajnok Ronnie O’Sullivan és a szintén korábbi vb-győztes Stuart Bingham. Az O’Sullivan elleni meccs Révész Bulcsú egyik nagy álma volt, az ellene megnyert két frém sem mutatott rosszul, de az igazán nagy bravúrt a kétszeres világbajnoki döntős Ali Carter elleni 4-3-as siker jelentette.
– Carter legyőzése volt az eddigi legnagyobb élmény, viszont a legjobb teljesítményt szerintem nem akkor, hanem David Grace ellen, a Xi’an Grand Prix selejtezőjében nyújtottam, akkor voltam a leginkább elégedett a játékommal – mondta el lapunknak Révész Bulcsú, aki azt a bizonyos Grace elleni mérkőzést 5-0-ra nyerte meg, s éppen ezzel a győzelemmel harcolta ki a lehetőséget, hogy Ronnie O’Sullivan ellen játszhasson.
Ronnie O’Sullivan a Rakéta, Révész Bulcsú marad Révész Bulcsú
Ronnie O’Sullivan a Rakéta, Ali Carter a Kapitány, Stuart Binghamnek a magyarra nehezen fordítható Ball-run a beceneve. Bizonyos mértékig ez is a show része, s adódik a kérdés, hogy vajon Révész Bulcsúnak is lesz-e majd hasonló beceneve.
– Ehhez évek kellenek és kiemelkedő teljesítmény. Igazság szerint egyáltalán nem is vágyom rá, több esetben egyáltalán nem hangzanak jól. Engem inkább ne akarjanak becézgetni, akkor se, ha majd eljutok a legjobb tizenhat közé.
Addig még néhány lépcsőfokot meg kell tennie Révésznek, aki jelenleg 92. a világranglistán, az eddigi teljesítménye alapján azonban elmondható, hogy lassan, de biztosan tör fölfelé.
Hogyan szerepel Révész Bulcsú a profi sznúkeresek között?
Tizenöt olyan játékos van a profi sznúkeresek mezőnyében, akinek a 2024/25-ös idény az első szezonja az World Snooker Touron.
Az újoncok közül a tizenhét éves Révész Bulcsú a legfiatalabb, még sincs egyetlen sznúkeres sem a tizennégy társa közül, aki Révész nyolc megnyert meccsénél többet tudna felmutatni az idényben.
A kínai Kong Csen-csi – akit Révész februárban a junior-világbajnokság döntőjében legyőzött – szintén nyolc sikernél jár, de egyiket sem aratta olyan magasan rangsorolt játékos ellen, mint a világranglistán tizenegyedik Ali Carter.
A sok szép győzelem mellett akadt olyan találkozó is, amelyet Révész kiengedett a kezéből.
– Jordan Brown ellen Szaúd-Arábiában 3-0-ra vezettem, de nem tudtam befejezni a meccset, ő nyert 4-3-ra. Nagyon sokat tanultam belőle, a következő hét meccsből mind az ötször győztem, amelyiken tudtam frémet nyerni.
A gyakorlás nagyon sokat számít, az a megalapozása a sikereknek, de a lényeg az, hogy a versenyasztalon mire képes az ember. Több amatőr játékos is képes gyakorlás során megverni a legerősebb profikat, aztán a versenyek kihozzák a különbségeket.
Már a Brown elleni meccs óta is előreléptem abban, hogy a legfontosabb pillanatokban hogyan teljesítek.
Révész Bulcsú százas brékje
Révész Bulcsúnak újoncként két idénye van rá, hogy olyan teljesítményt nyújtson, ami elég lesz a profi státusának további megőrzéséhez. A magyar játékosnak nagy álmai vannak, egyelőre azonban igyekszik nem túlságosan előregondolkodni.
– Mindig az adott feladatra koncentrálok, hogy minden helyzetből kihozzam a legtöbbet. Élvezni akarom a játékot, s amikor lehetőségek adódnak, azokkal igyekszem élni – mondta eltökélten lapunknak Révész Bulcsú.
A mögöttünk hagyott hétvégén Révész feljutott a Northern Ireland Open főtáblájára, miután szombaton 3-0-s hátrányból fordított az ukrán Julian Bojko ellen, s a fordítás során meglökte profi karrierje első száz fölötti brékjét (101) is, majd vasárnap 4-0-ra kiütötte a rangsor alapján sokkal esélyesebb Robbie Williamst. A következő feladat szerdán az International Championship selejtezője lesz, itt a korábbi top 10-es Jack Lisowski lesz Révész Bulcsú ellenfele.