idezojelek

Ennek a Nyugatnak ne akarjunk megfelelni

A balliberális globalista „elit” addig nem nyugszik, amíg neki nem tetsző kormányok is vannak Európában.

Bánó Attila avatarja
Bánó Attila
Cikk kép: undefined
Fotó: SERGII KHARCHENKO

Sokan felkapták a fejüket arra a hírre, hogy Franciaország és Németország a színfalak mögött gyors uniós tagságot ígért Ukrajnának, ha Zelenszkij segít megbuktatni a jelenlegi lengyel kormányt. Pedig ha ez a hír igaz, nem is olyan meglepő, mint amilyennek hirtelenjében látszik. Azért nem, mert mind a franciák, mind a németek történelmében látunk kirívó példákat a szószegésre, illetve alattomos politikai alkukra.

Gondoljunk bele, micsoda aljas szándék kell ahhoz, hogy rávegyünk egy országot vagy akár csak egyetlen embert, hogy bizonyos előnyökért szúrja hátba a jótevőjét. Mert itt erről van szó. És akkor még nem is szóltunk a sokat emlegetett lengyel–francia barátságról, amely ezek szerint éppen úgy a süllyesztőbe kerül, mint Európa keresztény hagyományai.

A francia politika az első világháború időszakában is kimutatta a foga fehérjét, amikor 1916-ban titokban odaígérte Erdélyt Romániának, ha feladva semlegességét hátba támadja az Osztrák–Magyar Monarchiát. A románok kaptak az ajánlaton, megtámadtak bennünket, és a háború után a győztesektől megkapták Erdélyt (a Részekkel együtt), amely történelmük során soha nem tartozott hozzájuk. Az aljas alkut persze később sem lehetett beismerni, ezért aztán jöttek a hazug indoklások.
1919-ben, a „békekötés” előtt a győztesek legfőbb vezetőiből álló Négyek Tanácsának tárgyalási jegyzőkönyveiből kiolvasható, hogy magyarellenesnek nevezhető álláspontot elsősorban a fran­ciák foglaltak el, közülük is leginkább Stephen Pichon külügyminiszter. Ő magyarellenes érvelésében olykor Clemenceau miniszterelnökön is túltett, a március 31-i ülésen többek között ezeket mondta: 

„Nem feledkezhetünk meg arról, hogy a magyarok a legádázabb ellenségeink közé tartoznak. A magyar kormányt arányos felelősség terheli a háború kirobbantásáért. Elég, ha Tisza István szerepére utalunk. A Monarchia politikáját a magyar politika irányította, és a magyarok harcoltak ennek fenntartásáért.”

A francia külügyminiszter itt nem állított kevesebbet, mint hogy a magyar kormány arányos felelősségén a legfőbb felelősséget kell érteni, hiszen (szerinte) magyarok irányították a Monarchia politikáját. Pichon úgy tett, mintha semmit sem tudott volna a háborút ellenző Tiszának a szarajevói merényletet követő, mérsékelt hangú parlamenti beszédeiről, amelyeket annak idején Párizsban és Londonban is kedvezően fogadtak. Szemrebbenés nélkül kijelentette ezt is:

 „Mi el vagyunk kötelezve Romániának, hiszen megígértük neki az erdélyiek felszabadítását. Meghúztunk egy vonalat, amelyet igazságosnak tartunk.”

Ma már jól tudjuk: az erdélyiek felszabadítása azt jelentette, hogy a győztesek – a titkos alkunak megfelelően − Romá­niához csatolják Erdélyt. 

A franciák és szövetségeseik végül nagyobb területet adtak oda a románoknak a történelmi Magyarországból, mint amit a trianoni kényszerbéke megkötésekor meghagytak a magyaroknak.

Amit Trianon jelent nekünk, azt jelenti a lengyeleknek a hírhedt Molotov–Ribbentrop paktum. A Németország és a Szovjet­unió között kötött titkos megnemtámadási szerződés alapján 1939. szeptember 1-jén a Wehrmacht, szeptember 17-én pedig a Vörös Hadsereg megtámadta, majd megszállta Lengyelország nyugati, illetve keleti felét. Ezt a paktumot is próbálták eltitkolni az érintettek – sikertelenül. Vagyis a lengyeleknek és a magyaroknak is komoly történelmi tapasztalataik vannak a környező nagyhatalmak magatartásával kapcsolatban, és nagyon úgy néz ki, hogy a tapasztalatszerzésnek még koránt sincs vége.

A lengyeleknek rá kell ébredniük arra, hogy hiába próbálnak sok téren megfelelni a Nyugat igényeinek. Hiába támogatják fegyverekkel Ukrajnát, segítenek katonáik kiképzésében, a menekültek ellátásában, mindez semmit nem számít addig, amíg olyan kormányuk van, amely kiáll a keresztény-nemzeti értékek és nézetek mellett.

Ez a kormány szálka a globalista erők szemében. Ugyanis egy jobbközép, keresztény, konzervatív kormányzat akkor sem képes elfogadtatni magát a nyugati, balliberális hatalmi „elittel”, ha számos területen engedményeket tesz. Ez a birodalmi erő addig nem nyugszik, amíg neki nem tetsző kormányok is vannak Európában, ezért mindent elkövet a megbuktatásukért. Ha a magyar kormány netán engedményeket tenne a sarkalatos brüsszeli követelések terén, és arra számítana, hogy ennek fejé­ben megváltozna a velünk szemben tanúsított ellenséges magatartás, akkor nagyot tévedne. Szemünk előtt a lengyel példa.

A szerző író, újságíró

Borítókép: Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök (Fotó: Getty Images, Sergii Kharchenko/NurPhoto)

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Kékcédulás választás újratöltve

Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Majom és rács

Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

Az ellenzék egyre szélsőségesebb

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás

A globális elit akarja a háborút

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.