Lázár János: Magyar Péter csak egy country menedzser, semmi több + videó

Brüsszel ahhoz keres szövetségest, hogy egy Ukrajna-párti kormány legyen Magyarországon, mert felvétele jelentheti az Európai Unió számára azokat a gazdasági erőforrásokat, amivel föl tudják venni az amerikaiakkal vagy éppenséggel a kínaiakkal a versenyt – hívta fel a figyelmet Lázár János. Az építési és közlekedési miniszter szerint ez egy lobbi, és ehhez keresnek olyan country menedzsereket, mint például Magyar Péter.

2025. 04. 23. 15:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Brüsszel ahhoz keres szövetségest, hogy egy Ukrajna-párti kormány legyen Magyarországon, ezzel egy új szituáció állna elő Európában – hívta fel a figyelmet közösségi oldalára feltöltött videójában Lázár János. Az építési és közlekedési miniszter kifejtette: van egy nagy haditerv, miszerint a német–francia gazdasági és politikai tengely az amerikaiak helyett belép Ukrajnába, ahol az ottani erőforrások fölötti kontrollt megszerzi, amivel egy újfajta gyarmatosítás kezdődik. 

Emlékeztetett: a francia és német nagytőkés gazdasági erőforrások már nyíltan hangoztatják, hogy nekik szükségük van Ukrajnára, az olcsó munkaerőre, az olcsó mezőgazdasági termékekre, az olcsó élelmiszerre. 

„Ez egy lobbi, nem több annál. Egy ügynökség tulajdonképpen, és célnak tűzték ki azt, hogy olyan kormányok kellenek, akik Ukrajna-pártiak. És ehhez keresnek country menedzsereket, nem keresnek politikusokat”

– jelentette ki.

Kérdésre válaszolva kifejeltette, Magyar Péter is egyfajta ilyen country menedzser lenne, semmi több. – Mint egy ipari nagyvállalatnak a helyi helytartója. Semmi több nem lesz annál, hogyha esetleg rá esne a választás – magyarázta. Szavai szerint Brüsszel ahhoz keres szövetségest, hogy egy Ukrajna-párti kormány legyen Magyarországon, mert Ukrajna bevitele jelentheti az Európai Unió számára azokat a gazdasági erőforrásokat, amivel föl tudják venni az amerikaiakkal vagy éppenséggel a kínaiakkal a versenyt.

Emlékezetes, korábban Orbán Viktor miniszterelnök is többször kifejtette véleményét Ukrajna uniós csatlakozásának kérdéséről.– Veszélyezteti a magyarországi cégek működését, tönkreteszi a mezőgazdaságunkat, veszélybe sodorja a magyarországi munkahelyeket, sőt még a nyugdíjakat is – sorolta például kedden videóüzenetében, majd hozzátette: közben a brüsszeli bürokraták és „hazai megbízottjaik” mindent elkövetnek, hogy felvegyék Ukrajnát az unióba.

 

Mindenkinek számít a véleménye

Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, elkezdődött a véleménynyilvánító szavazás Ukrajna uniós csatlakozásáról, a szavazólapokat minden érintetthez eljuttatja a Magyar Posta május végéig. A véleménynyilvánító szavazás célja, hogy a választók döntsenek: szeretnék-e, hogy Ukrajna csatlakozzon az Európai Unióhoz. A kormány ebben a fontos kérdésben kéri ki a magyar emberek véleményét, hogy az eredmények alapján foglaljon állást az Európai Unió testületei előtt.

Az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás kampányplakátja (Fotó: Magyar Nemzet)
Az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás kampányplakátja (Fotó: Magyar Nemzet)

Emlékezetes, Orbán Viktor március 15-én meghirdette 12 pontját, amelyben Ukrajna uniós csatlakozása is helyet kapott: „Uniót, de Ukrajna nélkül.” Még előtte, március 6-án rendkívüli csúcstalálkozót tartottak Brüsszelben, amelynek középpontjában Ukrajna EU-csatlakozása és Európa védelmi stratégiája állt. Orbán Viktor a tanácskozás után kifejtette aggályait Ukrajna esetleges EU-tagságával kapcsolatban, szerinte

a csatlakozás komoly gazdasági és biztonsági kockázatokkal járna Magyarország számára mind politikai, mind gazdasági szempontból.

A kormány ezért döntött úgy, hogy véleménynyilvánító szavazást indít Ukrajna uniós csatlakozásáról. A választópolgároknak egy szavazólapot postáznak, amelyen

egyetlen kérdés szerepel: „Támogatja-e ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen? Igen vagy nem?”

Szavazni ugyanúgy lehet, ahogy egy országgyűlési választáson, az igen vagy a nem válasz fölötti körbe írt X-szel. A szavazólap alapanyaga biztonsági papír – nem fénymásolható, nem sokszorosítható. A szavazólapot ingyenes válaszborítékban lehet visszaküldeni a kormánynak. A szavazatokat közjegyző jelenlétében összesítik majd.

 

Borítókép: Magyar Péter (Forrás: Facebook)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.