Mind a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) kutatása, mind Szeder Réka és Bedő Imre tapasztalatai szerint a házasság, a tartós együttélés manapság is megbecsült kapcsolati forma, a házasodási vágy nem csökkent. A KINCS kutatásában olvasható tíz leggyakoribb válóok a kommunikáció hiánya, rossz minősége, az érzelmi elhidegülés, az eltérő gondolkodásmód, az eltérő teherviselés, a hűtlenség, az eltérő életcélok, a szexuális eltávolodás, a kevés együtt töltött idő, a bizalmatlanság és az egyenlőtlen munkamegosztás.
A jó házasság feltételei között elsődlegesnek bizonyult a bizalom, egymás elfogadása, szerelem, szeretet, működő kommunikáció egymással, őszinteség, tisztelet, megbecsülés, hűség, türelem, odafigyelés. A materiális tényezők, mint ápoltság, külső megjelenés, lakás, anyagi feltételek csak a belső tényezők után jelentek meg.
A felmérésből kiderül, hogy a feltételrendszerbe akkor kerül be a családon belüli szerepek fontossága, tehát az apaság, anyaság, amikor a házastársak gyereket nevelnek.
Szeder Réka Puncsapuk című riportkönyve abba nyújt betekintést, hogy mi az, amire a férfinak akkor is szüksége van, amikor túl van az első néhány sikertelen tartós kapcsolatán, illetve a nők milyen férfit szeretnének maguk mellé. Ez azért érdekes, mert az a párkereső oldal, amelyet Szeder Réka megvizsgált, a legszélsőségesebb módon tagadja az emberi kapcsolatok értékvezérelt oldalát, s egyfajta prostitúciót kínál a regisztrálóknak. Meglepetés, hogy a sugardaddy közvetítőre jelentkező férfiak egy része valódi társat keres ezen az oldalon is.
A szerző maga sem igazán hiszi, de mindenképpen figyelemre méltó, hogy a férfiak szerint egy pénzzel kezdődő kapcsolatból is kifejlődhet később valódi érzelmi viszony: „Szerintem ha pénzzel kezdjük, már ott elvetélt az egész, csak az illúzió marad később. Ugyanakkor magam körül egyre több hasonlót látok.”
Szeder hozzáteszi, hogy a férfiak egy része a nőknél kevésbé lát tisztán abban a tekintetben, mit jelent szülőnek lenni. Így gyakran már a várandósság alatt elkezdődik a megcsalás, a kisbaba érkezésekor pedig a felkészületlen férfi azt tapasztalja, hogy a gyereknevelés kemény 0–24-es műszak, és a felesége szerepe megváltozott. Normális is volna ez, hiszen ilyenkor a férfinál is előtérbe kerülne az apaszerep, ám a problémát fokozza, hogy a férfiből gyakran második gyerek válik.
Az intim együttlét hiányából fakadó gondokat pedig nem beszélik meg, a hozott minták miatt. Olcsóbban megússzák a veszekedést, ha azzal támadják a másikat, hogy miért nincs elmosogatva, mint ha azzal, hogy miért nem volt szex.
Feltárta azt is, mi hozta a felületes kapcsolatokat kereső férfiakat az oldalra. Meglátása szerint sokan csalódtak, érzelmileg nem nőttek föl, vagy nem akartak még egyszer a válás poklán végigmenni. Többen vannak, akik elváltak, érzelmileg sérültek a válásuk, kapcsolatuk alatt, és félnek a következő házasságtól.