Wimbledon azonban, amely a sportágban betöltött különleges státusára alapozva több esetben is külön úton jár. Korábban arról lehetett olvasni, hogy az orosz és a fehérorosz sportolóktól, például az ATP-világranglistán második Danyiil Medvegyevtől vagy éppen a kétszeres Grand Slam-bajnok Viktorija Azarenkától azt várják, nyilvánosan ítéljék el a háborút és országuk vezetőit.
A New York Timesnak névtelenül nyilatkozó teniszelöljáró azonban elárulta, ezt a felvetést elvetették, mert a nyilatkozat által a sportolók veszélynek tehették volna ki otthon élő családtagjaikat. Így, szimpla emberségből, inkább az orosz és fehérorosz játékosok teljes kitiltása lesz a megoldás Wimbledonban.
A lap értesülését szerda délután a szervezők megerősítettek.
Az ilyen indokolatlan és példátlan katonai agresszió körülményei között elfogadhatatlan lenne, ha az orosz rezsim bármilyen előnyt kovácsolna orosz vagy fehérorosz játékosok részvételéből a bajnokságon
– olvasható az All England Club és a szervezőbizottság közös kommünikéjében, amely hozzáteszi,
ha a háború tekintetében júniusig komoly változás lenne, akkor mérlegelni fogják a helyzetet.
A viadalról így olyan teniszezők hiányoznak majd a mezőnyből, mint a világranglistán második Danyiil Medvegyev vagy nyolcadik Andrej Rubljov, illetve a nőknél Anasztaszija Pavljucsenkova (15.).
Pedig Andrej Rubljov vagy éppen a tavalyi Roland Garros-döntős Anasztaszija Pavljucsenkova kérés nélkül is nyilvánosan elítélte a háborút.
A wimbledoni tenisztorna legutóbb a második világháború után tiltott ki nemzetiség alapján sportolókat, akkor a német és a japán teniszezők nem vehettek részt a sportág legismertebb viadalán.