Ami a magyar szereplést illeti, a legjobb eredményünk Sziliczei-Német Rebeka 10. helye lett női 1500 méteren, de sokkal jobban is alakulhatott volna számunkra a vb. A Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Somodi Maja, Sziliczei-Német összeállítású női váltónk bejutott az elődöntőbe, és ott az utolsó körben a döntőbe jutást érő második helyen haladt, de a jóval erősebb dél-koreaiak utolsó embere megelőzte a 19 éves, junior világbajnok Somodit. Így a mieink a B döntőbe jutottak, ahol aztán egy szabálytalanság miatt sárga lapot kaptak, így végeredményben a mezőny legvégére, a 12. helyre kerültek. Férfiváltónk és vegyes váltónk ugyancsak tizenkét csapat között egyaránt 11. lett – mondani sem kell, hogy ennél többet vártunk.
A világbajnokságon egyéniben a 2022 végén országot váltott Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor sem került döntőbe, de gyorsan tegyük hozzá, hogy a kínai válogatottban, kínaiként első vb-jükön mindketten csak egy lehetőséget kaptak. A kétszeres olimpiai bajnok Liu Shaoangnak 500 méteren –amelyen ő regnáló olimpiai bajnok – a negyeddöntőben és az elődöntőben sem volt jó pályabeosztása, mivel az előfutamában elért győztes idejénél többen is jobbat értek el. Mindkétszer összekerült új honfitársával, Lin Hsziao-csünnel, akit szemmel láthatóan nem akart megtámadni, nehogy összeütközés legyen belőle. (A dél-koreaiak az 1000 és az 1500 méter döntőjét is így baltázták el.) Így csak a B döntőbe jutott be, amit megnyert; a vb-t a hatodik helyen zárta. Liu Shaolin 1000 méteren szintén B döntős lett, és a végelszámolásnál a hetedik helyen kötött ki.
Liu Shaoang: két arany, Liu Shaolin Sándor: egy arany
Az 500 métert amúgy Lin Hsziao-csün nyerte meg, aki nem mellékesen dél-koreai születésű, és 2018-ban még Lim Hjo Dzsun néven lett olimpiai bajnok, az 1500 méter aranya pedig Szun Long nyakába került – ő szinte kuriózumként ízig-vérig kínai. Vasárnap este aztán a kínai férfiváltó Lin Hsziao-csün, Liu Shaoang, Liu Shaolin, Szun Long összeállításban szintén megnyerte a vb-t, és a kínai vegyes váltó is diadalmaskodott. Itt a döntőben a váltó két férfi tagja Lin Hsziao-csün és Liu Shaoang volt, de mivel az előfutamban Szun Long is szerepelt, ő is kapott vb-aranyat; Liu Shaolin ebből a sikerből kimaradt.
A férfiváltók befutója, Liu Shaoang a 100-as, Liu Shaolin Sándor a 101-es sisakban:
– Nagyon különleges ez az aranyérem, mert hosszú éveken át üldöztük. Rengeteg munkát végzett az egész csapat, heteken át videóztuk a tavalyi és az idei világkupa futamait, mindenki beletette a maga ötletét – mondta az MTI-nek a férfiváltó aranyáról a 28 éves Liu Shaolin Sándor, aki pályafutása során harmadszor lett világbajnok, de öccséhez hasonlóan váltóban először diadalmaskodott, mivel korábban a magyar stafétával nem nyertek vb-t.