Egy percig se higgye bárki, hogy a párizsi olimpián vagy a paralimpián érmeket nyerő, Magyarországnak dicsőséget hozó sportolóktól bárki is sajnálja azt a jutalmat, amit az állam biztosít nekik a remek szereplésért. Ugyanakkor az is tény, hogy a jutalmak összegében ott vagyunk z első tízben. Amíg az olimpián a magyarok hat arany-, hét ezüst- és hat bronzéremmel zártak, addig a vasárnap véget ért paralimpián a magyar sportolók 15 érmet nyertek: öt aranyat, hat ezüstöt és négy bronzot.
Magyarországon az esetleges szponzori ajándékokon kívül komoly milliókkal jutalmazzák – egészen a 8. helyig – a parasportolók teljesítményét: első hely: 27,5 millió forint, második hely: 19,635 millió forint, harmadik hely: 15,675 millió forint, negyedik hely: 11,825 millió forint, ötödik hely: 7,865 millió forint, hatodik hely: 6,270 millió forint, hetedik hely: 3,135 millió forint, nyolcadik hely: 1,540 millió forint.
A Sportal összesítése alapján a magyar paralimpiai csapat legeredményesebb versenyzője az úszó Konkoly Zsófia lett, aki két aranyérme mellett egy ezüstöt is szerzett, mindezekkel együtt 74,635 millió forinttal lett gazdagabb. Őt a szintén úszó Pap Bianka követi a sorban, aki mindhárom éremből szerzett egyet-egyet, ami 64,3 milliót ért. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára Ekler Luca ért oda, aki egy-egy arany- és ezüstérmével 35,4 millió forintot kap az államtól, őt az atléta Luterán Petra (31,5 millió), valamint a vívó Veres Amarilla (29 millió) követi.
Noha az egyszeri jutalom esetében elmaradnak az ép sportolóktól, azt már törvény írja elő, hogy az érmes sportolók 35 éves, az edzők 45 esztendős koruk után kapják meg az életjáradékukat, ami már azonos ép kollégáikkal. A havi apanázs összegét a Központi Statisztikai Hivatal által megállapított évi átlagkeresethez igazítják, ami alapján az aranyérmesek ennek száz százalékát kapják meg, az ezüst után ennek hetven, a bronzért ötven százaléka jár érmenként.