Az európai választásokig már nem sok idő van hátra, június 9-én átállítják a váltókat. Folytatódik-e Németország átalakítása a woke-ideológia szellemében, avagy megálljt parancsolnak-e ennek a polgárok? Behúzzák-e a féket az országot irányító szektának? Hivatalban marad-e az állítólagosan konzervatív Ursula von der Leyen, avagy a széljárásnak megfelelően átfogalmazza-e zöld–woke üzenetét? Esetleg leváltják a választások után? Kérdések sora ez a kérdésekre. Személy szerint nem bízom benne, ahogyan a pártjában is vajmi kevéssé.
De akkor kire is szavazzunk? Az európai helyzet nem ad okot az optimizmusra. Három háború is lerontja a hangulatot.
Közülük kettő forró: Oroszország Ukrajnával szembeni agressziója, valamint a Hamász akarata Izrael megsemmisítésére. A harmadik háborút hidegen vívják: ez Németország klímavallásos megalapozottságú átalakítása a lakossággal szemben. Mindkét forró háború az Európai Unión kívül tombol, míg a harmadik, a hideg azon belül.
Mindhárom egyenlő mértékben veszélyeztet bennünket, nem tudok közöttük elsőbbségi sorrendet felállítani. Ha Ukrajna veszít, akkor nyer az orosz–iráni tengely. Ha Izrael veszít, az egész Nyugat veszít. Ha nyernek Németország átalakítói, akkor a nyugati társadalmak elveszítik belső összetartásukat és gazdasági erejüket, továbbá ellenfeleik könnyebb prédáivá válnak Moszkvától Teheránon és Phenjanon át Pekingig.
Az EU így is komoly nyomás alatt áll, és ahelyett, hogy gazdasági erejére és védelmére összpontosítana, energetikailag, gazdaságilag és társadalmilag is a nirvánába zuhan. Ahelyett, hogy megerősítené magát, az EU a világszínpadon komolyan nem vehető szereplőkre darabolja fel társadalmait. Ideillik egy idézet Helmut Schmidt egykori német kancellártól: „A kormányok ostobaságát soha nem szabad alábecsülni.” Schmidt ezt az összes kormányra értette. Személyes ismeretségünk alapján azonban bízvást állíthatom, figyelmeztetésével nem tenne kivételt a mai brüsszeli és berlini átalakítási adminisztrációkkal sem.
Saját tűzfalamat az említett két agresszióval és Németország átalakításával szemben állítom fel. Az európai választásokon induló német pártok közül a következők relevánsak: a CDU/CSU szövetsége, az Alternatíva Németországnak (AfD), a három kormánypárt – szociáldemokraták (SPD), Zöldek, szabad demokraták (FDP) –, a szélsőbaloldali Sahra Wagenknecht Szövetség (BSW) és a Die Linke, valamint a Szabad Választók. De közülük vajon melyik felel meg a szabadság és a demokrácia alapkritériumainak a felvázolt három háborúval kapcsolatban? A Zöldek, az SPD, az FDP és a Die Linke a szektás értelemben vett átalakítók közé tartoznak. A CDU/CSU kétkulacsos: alapvetően osztja a Zöldek világnézetét, csak a megfogalmazásában különbözik tőlük, nem az elvi egyetértésben. A Zöldek mellett az SPD, az FDP és a CDU/CSU is zöld gatyát hord a pártruha alatt, így aztán ki is zárom, hogy rájuk szavazzak.