A Biden-adminisztráció sok átlagember számára azt az érzést keltette, hogy egy agresszív rezsim célpontjává váltak, amely meg akarja változtatni a mindennapi élet hagyományos jellegét. A Biden-adminisztráció woke-uralma alatt az LMBTQ-ideológia felemelkedett; a hagyományos életfelfogást valló családok kirekesztettnek érezhették magukat. A nagyvállalatok erőteljesen a woke-irányzat felé fordultak a nyarat egy soha véget nem érő „büszkeségmenetté” formálva, miközben furcsa dolgokat, például az amerikai elit intézményekben az eltérő személyes névmások (she/her) használatát szorgalmazták bizonyos esetekben férfiakra is.
A Biden-adminisztráció túlkapásai az amerikai seregben drámai módon visszavetették a toborzást. Sok konzervatív amerikai költözött el az olyan liberális államokból, mint Kalifornia, hogy jobb életet keressenek a stabil, virágzó államokban, például Texasban vagy Floridában. A Biden-adminisztráció liberális elitrétege teljesen elszakadt a hétköznapi emberek problémáitól.
A konzervatívok arra is ráébredtek, hogy ha nem juttatják vissza Trumpot a Fehér Házba, az amerikai civilizációra valóban a teljes összeomlás várhat. 2017 és 2021 között látták, hogy csak Trumpnak volt bátorsága szembeszállni a liberális médiával, csak neki volt mersze kiállni Amerikáért.
Emlékezzünk rá, hogy 2020-as kampánya során Biden (a Covid-korlátozások miatt) jórészt egy alagsori helyiségből üzent csak, Zoomon keresztül. A kampány alatt sem Harrisnek, sem Walznak nem sikerült megtalálnia a megfelelő hangot, míg Trump nagygyűléseinek helyszínei folyamatosan zsúfoltságig megteltek. Trump a merénylet és a merényletkísérlet ellenére is a fejébe vette: semmi nem állíthatja meg abban, hogy időt töltsön az emberek között.
Mit jelent Trump kormányzása az amerikai politikában és a nemzetközi színtéren?
Először is Trump megígérte, hogy megállítja az illegális bevándorlás hullámát, amely még Biden adminisztrációjának kezdetén indult el. A potenciális migránsok 2020 végén kezdtek az Egyesült Államokba szivárogni, mert tudták, hogy a Biden-adminisztráció lazábban kezeli a kérdést. Trump megígérte, hogy hazaküldi az illegális bevándorlókat. Hiszen illegálisan az Egyesült Államokban tartózkodni bűncselekmény. De valószínű, hogy a Trump-adminisztráció először azokat fogja kiutasítani, akik súlyos bűncselekményeket követtek el, például valamilyen bűnbandához tartoznak.
Másodszor Trump azt is megígérte, hogy javít a gazdasági helyzeten, különös figyelmet fordítva az amerikai ipar újjáépítésére. Ez kétségtelenül azt jelenti, hogy védelmet nyújtanak majd az amerikai gyártóknak, például az acélipari cégeknek. Bár egyesek gyanítják, hogy Amerika az Amerikai Erőd típusú protekcionista gondolkodásmódra fog áttérni, Trump valószínűleg új vámtarifákkal enyhíti majd a középosztálybeli amerikaiak jövedelemének adóterheit. Vélhetőleg enyhíti majd az amerikai vállalkozások körüli szabályozási környezetet is, miközben visszavágja a zöldpolitika agresszív kinövéseit.
Győzelmi beszédében Trump hangsúlyozta, hogy a háborúknak véget fog vetni, és kiépít egy védelemre és biztonságra összpontosító amerikai hadsereget. Ez az irányvonal az amerikai katonai kalandorpolitika elmúlt két évtizedre jellemző túlkapásainak visszavonását jelenti. Ukrajna kapcsán Trump megígérte, hogy még hivatalba lépése előtt lezárja a háborút. Bár a háborúval kapcsolatos tárgyalások kétségtelenül bonyolultabbak, az irányvonal, amit Trump követni kíván, egyértelmű.