idezojelek

Raskó György ott van, ahova való: Magyar Péter tapsoncai között

Ma a brüsszeli elit akarja megmondani, kik vezessék Magyarországot.

Bánó Attila avatarja
Bánó Attila
Cikk kép: undefined
Fotó: Draskovics Adam

Raskó György, az Antall-kormány idején az élelmiszeripar privatizációjában csúnya szerepet játszó politikus nagyon gyorsan eltüntette azt az internetes bejegyzését, amely szerint a Tisza Pártnak kedvez, „hogy az idős korosztály tagjai közül a következő választásokig sokan, százezres nagyságrendben kiesnek mint szavazók”.

A bejegyzés nagy felháborodást keltett, mert sokan úgy vélték, hogy Raskó ezzel az idős emberek közeli meghalását jósolja. Az ízléstelen bejegyzés miatt keletkezett botrányt Magyar Péter pártelnök azzal próbálta tompítani, hogy sietett kijelenteni: „Nem igaz, hogy Raskó György agrárszakember idős emberek halálát akarja.”

Magyar azt is állította, hogy „Raskó György sem jelöltje, sem tagja nem volt a Tisza Pártnak”. Nem azt mondta, hogy Raskónak jelenleg nincs köze a párthoz, hanem azt, hogy korábban nem volt jelölt vagy tag. Ezzel nem állított semmi különöset, mivel korábban ő sem volt az alelnöke, majd elnöke ennek a képződménynek. 

Azzal, hogy a pártelnök ilyen gyorsan Raskó védelmére kelt, elárulta: mégiscsak van valami közük egymáshoz. Ám legyen, elvégre minden zsák megtalálja a maga foltját.

Raskó bejegyzése nemcsak az időseket érintette, hanem azt az alattomos üzenetet is sugalmazta, hogy a Tisza Pártot a fiatalok, a Fidesz–KDNP-t az öregek támogatják. Ezzel pedig a fiatalokat is megsértette. Mert komoly sértés azt feltételezni a magyar ifjúság józanul gondolkodó részéről, hogy csupán azért támogat egy nemrég feltűnt pártot, mert vonzódik az újdonsághoz, és nem figyel a politikai tartalomra.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar fiatalokat is érdekli Magyarország jövője, a belpolitikai erőviszonyok alakulása. A tájékozódás persze nem könnyű, mert a nemzeti lobogót lengető ellenzék valójában nem nemzetpárti, hanem globalista célokat szolgál. Mi a baj a globalizmussal? Az, hogy lényegében egy marxizmussal rokonítható, erőszakos és életidegen balliberális ideológia, amelyet befolyásos támogatók tartanak mesterségesen a felszínen. E felszínen tartásnak fontos eleme a média eszközeivel végzett agymosás, amelynek segítségével népszerűsítik, és a nyugati társadalmak többségével elfogadtatják ezt a nézetrendszert.

Európában nincs még egy olyan ország, mint a magyaroké, ahol a nemzeti-keresztény szavazótábor ötödik alkalommal – 2010 óta folyamatosan negyedszer és kétharmados többséggel − juttatja kormányra a neki szimpatikus politikai erőt, a globalista érdekeket kiszolgáló baloldallal szemben. A múltbéli tapasztalatok segítik megtalálni a jövőbe vezető helyes utat. Magyarország 1100 éves államisága, kulturális ereje, előremutató, józan kormányzati politikája jócskán túlmutat fizikai méretein és gazdasági súlyán.

A magyar politikai gondolkodás megértéséhez jó tudni, hogy a kommunista rezsim százezreket fosztott meg tulajdonától. Tisztességes gazdáktól, értelmiségiektől kobozta el otthonát, vagyontárgyait és költöztetette családjaikkal együtt vidéki istállókba, kunyhókba, embertelen körülmények közé. Az érintett családok gyerekeit az iskolai adminisztráció a nevük mellett feltüntetett jellel (például „x”) különböztette meg, azért, hogy e „nyilvántartás” segítségével akadályozzák, illetve nehezítsék továbbtanulásukat.

Balliberális politikusok gyakran tiltakoznak, ha őket az egykori kommunisták szellemi örököseinek tartják, s fennen hangoztatják, hogy új utakon járnak. Mondják ezt, miközben egyre megértőbbek a kommunista diktatúra módszerei iránt. Olyannyira, hogy ahol hatalomra jutnak, azonnal erőszakos eszközökhöz nyúlnak. 

Az Európai Unió öntelt baloldali vezetői rájuk emlékeztetnek. Semmibe veszik a demokrácia alapelveit, diktatórikus módszerekkel hoznak döntéseket a választópolgárok feje fölött. 

Ez a társaság erősen emlékeztet azokra a társadalomformálás iránt elkötelezett, erős küldetéstudatú internacionalista aktivistákra, akiket annak idején nem a magyar nép, hanem a megszálló szovjetek helyeztek kormányzati pozícióba.

Ma a brüsszeli elit akarja megmondani, kik vezessék Magyarországot. Magyar Péter kijutott Brüsszelbe, és első dolga volt, hogy szolgálatra jelentkezett Manfred Webernél, az Európai Néppárt globalista elnökénél. Nem véletlenül nyilatkozott Weber nemrég, hogy Magyar Pétert szeretné Orbán Viktor helyén látni. Szerencsére a fiatalok is képesek megfelelő következtetésekre jutni. Látják, kik paktálnak le azokkal, akik támadják a nemzeti függetlenséget védelmező magyar kormányt, és pénzügyi megszorításokban, büntetésekben részesítik hazánkat. Egyesek nagyon szeretnének ékeket verni fiatalok és idősek közé, de a nemzet iránti elkötelezettség nem korosztályi kérdés.

A szerző író, újságíró

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Orjaleves, szárma, tarhonya

Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

Nem a kormány emeli a benzin árát

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás

Nézzük reálisan a 2025-ös évet!

Ambrus-Jobbágyi Zsófia avatarja
Ambrus-Jobbágyi Zsófia

A hóhér, aki igazából nem is gyilkos

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.