Az imént leírt hamis, emberellenes Európa-lerohasztási játszmát azonban egyre kevesebb ország vállalja, ezért kezdik olyan reális optikán keresztül látni a teendőket és a helyzetet, mint mi, magyarok.
Mind többek térnek észhez, s látják be, hogy Magyarország lépései voltak a helyesek a határok szigorú, de emberséges védelmével, a határkerítés megépítésével.
És mind több állam vállalja is az összefogást, az együttműködést a közös, igazi európai értékek védelmére. Ennek volt újabb örvendetes állomása Novák Katalin magyar köztársasági elnök, Alekszandar Vucsics szerb elnök és Andrej Babis volt cseh miniszterelnök látogatása a magyar határon. A valóságvak, igazság- és migrációtagadó baloldal persze azt mondja: ugyan már, nincs is ott semmi látnivaló.
Csakhogy ennek éppen az ellenkezője az igaz: nagyon is van. Soha nem látott mértékűvé duzzasztották mesterséges, erőszakos eszközökkel a migrációt, ami meghaladta az elviselhető mértéket. Mint a magyar államfő tájékoztatott róla: ez évben 261 ezer illegális határátlépést hiúsítottak meg a határőrök, s ez a szám kétszer akkora, mint ami tavaly egész évben volt. Ő is utalt rá, hogy az országunkba betörők egyre agresszívabbak, egyre több az embercsempész, s mindennapossá váltak a határt védők elleni támadások. Novák Katalin kijelentette: örül Horvátország csatlakozásának a schengeni egyezményhez, annak viszont nem, hogy Bulgária és Románia csatlakozása várat magára. Hisz egyértelmű:
sokkal hatékonyabban tudnánk védeni az unió külső határait, ha azok minél közelebb lennének ahhoz a ponthoz, vidékhez, ahonnan a migránsok érkeznek.
Arról is beszélt, hogy Európának erős vezetőkre van szüksége a jelenlegi háborús helyzetben, akik képesek kezelni a nehézségeket.
Ezzel a legtöbben egyetértenek, de félő, nem a kívülről vezérelt brüsszeli vezetők közül kerülnek ki a helyeslők. A globalista baloldal által preferált szemlélet a gyenge vezetőkre, a dróton rángatható kormányokra épít. Ahol ugyanis a gyengeség uralkodik, ott a külső befolyásolásnak tág tere nyílik. A politikában is a Nincsenek határok! szlogent erőltetik.
Nagy kérdés, meddig tehetik. A minden határon túlmenő európai parlamenti botrány az eddigi Európa-ellenes brüsszeli balos ügymenetnek is a végét jelentheti. Ez az irányváltás pedig megteremtheti annak a valódi, nemzetek közötti együttműködésnek az alapjait, amit eddig az uniós elit minden erővel meg akart gátolni.
Borítókép: Rendőr és katona járőrözik a röszkei közúti határátkelőhely szomszédságában épült kerítésnél (Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely)