Az MNB piacfelügyeleti eljárásában megállapította, hogy az MNG Investments Zrt. két, engedély nélkül befektetési szolgáltatást – portfóliókezelést – végző társaság (az MTS Broker Ltd. és a Safebroker Kft.) részére Magyarországon függő ügynöki tevékenységet folytatott. Az MNG Investments Zrt. függő ügynöki nyilvántartásba vétele ellenére sem volt jogosult a megbízók részére befektetési szolgáltatási tevékenység közvetítésére, tehát jogosulatlanul tevékenykedett.
A jegybank ezért keddi határozatában megtiltotta, hogy az MNG Investments Zrt. bejelentés hiányában függő ügynöki tevékenységet végezzen. Jogosulatlan tevékenysége miatt a társasággal szemben 2,5 millió, a nyilvános forgalomba hozatalra vonatkozó szabályok megsértése miatt 130 millió forint bírságot szabott ki. Utóbbi jogsértés miatt az MNB egy másik társaságra, az MNG International Investments Inc. részére is 160 millió forint felügyeleti bírságot rótt ki.
A Magyar Nemzet február 25-én írt arról, hogy százmilliárd forintot csalhatott el a Buda-Cash Brókerház a jegybank szerint. A cég működését felfüggesztették. Később titkosszolgák is megjelentek a cégnél, majd az is kiderült, hogy a kockázatszerető ügyfelek is hibáztak. A történet, amelyben kitalált személyeken keresztül eltüntetett tízmilliárdok is szerepelnek, egyelőre rettentő homályos.
Az MNB március 6-án közölte, hogy a Hungária Értékpapír Zrt.-nél észlelt szabálytalanságok miatt részlegesen felfüggesztette a társaság tevékenységi engedélyét, felügyeleti biztost rendelt ki a céghez, és büntetőfeljelentést is tett a rendőrségen. Az MNB feljelentése alapján sikkasztás gyanúja miatt indított eljárásban négy embert vettek őrizetbe a rendőrök; a társaság tevékenységével összefüggésben meggyanúsítottak közül három ember esetében előzetes letartóztatást, míg negyedik társuknál lakhelyelhagyási tilalmat kezdeményezett a Pest Megyei Főügyészség.
A Quaestornál március 10-én talált szabálytalanságokat a jegybank, ezért rendelt ki felügyeleti biztost a céghez. Emellett a kötvénykibocsátó Quaestor Financial Hruria Kft.-nél is szabálytalanságok történtek: a társaság 210 milliárd forint vállalati kötvényt bocsátott ki, ebből 150 milliárd fiktív kötvénykibocsátásról lehet szó. Az ügy miatt a győri futball is veszélybe került.
A Fidesz szerint a közelmúlt brókerbotrányai miatt zajló büntetőeljárásokban el kell kobozni a csalásokban részt vevők teljes magánvagyonát. A kormánypárt erről törvényjavaslatot nyújt be az Országgyűlésnek legkésőbb április elején – közölte hétfőn Rogán Antal.