Krisán László, a Széchenyi-kártya-programot koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója úgy fogalmazott, a Demján Sándor nagyvállalkozó kezdeményezte Széchenyi-kártya a gazdaság és a politika sikeres együttműködését mutatja, a termék nehéz időkben bizonyította válság- és időtállóságát.
A KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója kiemelte, a kártya a vidék hitelezőjévé is vált, a kibocsátott Széchenyi-kártyák 75 százaléka vidéki vállalkozásokhoz került.
Krisán László méltatta a kormány elkötelezettségét a kkv-k finanszírozásában, a Széchenyi-kártya támogatásában, és megköszönte a rendszerben együttműködő bankok, intézmények, vállalkozások munkáját.
A KAVOSZ vezérigazgatója ismertette, hogy a Demján Sándor által vizionált százezer helyett mostanra hatszázezer hiteligénylést fogadtak be Széchenyi-kártyán keresztül, amiből 430 ezer hitelszerződés már megvalósult mintegy 5700 milliárd forint értékben.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke hangsúlyozta, a Széchenyi-kártya együttműködésen alapuló termék, kritikus időszakban segítette a kkv-k hitelezését, fennállása óta egyre nagyobb hányadot tölt be a kkv-k hitelezésében.
A vállalati hitelezést nem szabad abbahagyni – jelentette ki Parragh László, aki fontosnak nevezte a fenntartható gazdasági növekedés meglétét, és a kihívások között említette a társadalmi és gazdasági erőforrások összehangolását a technológia új világában.