Felhévizy azon tűnődött magában, miközben az ablakából látta, hogy Reinfrank néni serényen és fáradhatatlanul szórólapokat oszt, agitál, hogy neki is segíteni kellene már valamit a kampányban. De eddig, valljuk be, lusta volt hozzá. A hírlapíró gondolta, hogy pörgős időszak lesz ez, de azt, hogy ennyire forró tavaszunk lesz, arra nem számított. Közeledik a sorsdöntő választás, és közben ropognak a fegyverek a szomszéd országban, ami miatt menekültek ezrei kérnek menedéket hazánkban. Ember legyen a talpán, aki követni tudja az eseményeket, csak kapkodjuk a fejünket a háborús hírek hallatán.
Nem gondoltuk volna, hogy megérünk egy ilyen komoly háborút. Bár arra sem gondolt senki, hogy egy vírus gyakorlatilag meg fogja bénítani az egész világot. Úgyhogy alapvetések dőltek meg az utóbbi időben, amiből az következik, soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a holnap.
Mindenre fel kell készülni. Minden eddiginél nagyobb felelősség hárul a mindenkori kormányra, ezért ha lehet, most még fontosabb, hogy hova húzzuk az ikszet április 3-án. Hiszen az ellenzék a magyar emberekre veszélyes dolgokat mond sorra, amióta kitört a háború. A fegyverszállítástól a magyar katonák Ukrajnába küldésén át egészen az orosz gázcsapok elzárásáig.
„Magyarország és a kárpátaljai magyarság biztonságának garantálása kiemelt nemzeti érdek, ezért a magyar kormány az orosz–ukrán fegyveres konfliktus mielőbbi békés rendezését szorgalmazza. Ezzel szemben a baloldal miniszterelnök-jelöltje fegyvereket és katonákat küldene Ukrajnába, mellyel többek között veszélynek tenné ki a kárpátaljai magyarságot, illetve belesodorná Magyarországot a konfliktusba” – írja a Századvég.
De az elemzésben olvasható az alábbi nagyon fontos és lényeges gondolat is a baloldali ellenzék vezetőjének a viselkedésévél és megnyilvánulásaival kapcsolatban:
„Szemmel látható, hogy a baloldali politikus javaslatai megfogalmazásakor figyelmen kívül hagyja az anyaországi és külhoni magyarság nemzeti érdekeit, felvetéseit sokkal inkább a politikai haszonszerzés reménye határozza meg. A kialakult szorongatott helyzetben kulcsszerepe van a higgadt, átgondolt döntések meghozatalának, ezek hiánya ugyanis a válság mélyülését, illetve Magyarország fegyveres konfliktusba sodródását idézheti elő.”