Sainz illusztris társaság tagja, de ennek aligha örül

Illusztris társaság tagja Carlos Sainz, de a Formula–1-es Ferrari-istálló pilótáját ez aligha boldogítja. A spanyol ugyanis úgy vonult be a királykategória történetébe, mint azon versenyzők egyike, akinek szinte a végtelenségig kellett várnia az első futamgyőzelmére. És tovább.

Magyar Nemzet
2022. 05. 26. 11:58
F1 Grand Prix of Spain
Carlos Sainz during the Formula 1 Pirelli GP of Spain, held at the Circuit de Barcelona Catalunya, in Barcelona, on 22th May 2022. -- (Photo by Urbanandsport/NurPhoto) (Photo by Urbanandsport / NurPhoto / NurPhoto via AFP) Fotó: NurPhoto via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Carlos Sainz tavaly, első ferraris évében nagyon ráérzett a vörös autóra, ezt bizonyítva még csapattársát, az olaszoknál régebben versenyző Charles Leclerc-t is sikerült felülmúlnia. Az idei éve viszont eddig a spanyolnak felejthetőre sikerült, és bár a mezőny talán leggyorsabb autójában ül, nem tudja felvenni a versenyt a monacóival. Míg Leclerc két futamgyőzelemnél tart 2022-ben, addig Sainz számára a második hely volt a maximum.

Ez Sainznál azonban nemcsak erre az évre érvényes, a 27 éves pilóta F1-es pályafutása során még egyszer sem tudott nyerni. Folyamatosan fogadkozik, legutóbb például a hazai futama előtt is így tett, de egyelőre nem tört meg a jég, és immáron 146 versenyhétvégét teljesített futamgyőzelem nélkül.

Ezzel illusztris társaság tagja, több, neves pilótának is szinte a végtelenségig kellett várnia első sikerére.

 

Jenson Button

Jenson Buttonnak (Honda) a 113. versenyhétvégéjén, a 2006-os Magyar Nagydíjon tapasztalta meg először, milyen a dobogó legfelső fokán ünnepelni. A brit pilóta a tizennegyedik helyről indult, az esős körülményeknek köszönhette a kavarodást, amelynek révén végül nyerni tudott. A hosszú várakozásnak tehát meglett a gyümölcse, Button maga úgy nyilatkozott, hogy ennél jobb nem is lehetett volna az első győzelme.

A 2017-ben visszavonult versenyző végül tizenöt futamgyőzelemmel és egy világbajnoki címmel (2009) zárta a pályafutását.

Jarno Trulli

Minden Formula–1-es pilóta nagy álma, hogy legalább egyszer elsőként intsék le Monacóban. Ezzel alighanem nem volt másképp Jarno Trulli (Renault) sem, amikor 119. futamára készült. Teljesen váratlan módon be is teljesedett az olasz kívánsága.

Trulli a kvalifikációk során gyengébb autókkal is gyakran tudott meglepetést okozni. Így történt 2004-ben is, amikor az előző három évben világbajnoki címet nyert Michael Schumachert megelőzve megszerezte az első rajtkockát a hercegségben, másnap pedig meg sem állt a futamgyőzelemig, amely karrierje során az egyetlen volt.

Rubens Barrichello

Buttonhoz hasonlóan Rubens Barrichellónak (Ferrari) is előre kellett verekednie magát a 2000-es Német Nagydíjon, hogy 123. versenyhétvégéjén végre megízlelje a siker ízét. A brazil pilóta a 18. helyről indulva az első kör végén a tizedik helyen autózott, a hatodik körben pedig már ötödikként jegyezték. Az eső neki is besegített, és a Ferrari kiváló taktikája, valamint néhány előzés az élre repítette. Ayrton Senna 1993-as ausztráliai sikere után ő volt az első brazil, aki a dobogó tetejére állt.

Barrichello tizenegy F1-es győzelemmel büszkélkedhet.

Mark Webber

Mark Webber (Red Bull) 129 versenyhétvégén volt túl, mire 2009-ben megérkezett a Német Nagydíj helyszínére. Az ausztrál pilótának a Nürburgringen olyan élményben volt része, amiben korábban sosem: megszerezte első pole pozícióját, ezek után pedig a futamon ő látta meg elsőként a kockás zászlót. Nem véletlen, hogy a hosszú-hosszú várakozást követően Webber első győzelme alkalmával tizenötször kiáltotta a rádióba, hogy igen! Ezzel harminc év után nyert ismét ausztrál versenyző a Formula–1-ben. 

Webber karrierje során kilenc sikerig jutott.

Sergio Pérez

Sergio Pérez (Racing Point) a lista koronázatlan királya. Ő 2020-ban, pályafutása 190. futamán aratta első futamgyőzelmét. A mexikói az ötödik rajthelyet kaparintotta meg a Szahíri Nagydíjon a Racing Pointtal, de már az első körben a mezőny végén találta magát, miután Leclerc-rel (Ferrari) ütközött. A huszadik körben a tizedik hely illette meg, majd folyamatosan dolgozta le a hátrányát, mígnem odaért az első helyre. A futamgyőzelemhez a Mercedes balszerencséjére is szüksége volt (a német istálló elképesztő hibákat követett el a versenyen, ráadásul George Russell egyik gumija a verseny utolsó szakaszában defektes lett), de Pérez emiatt aligha bánkódott, hiszen pályafutása legnagyobb sikerét ünnepelte, amelynek része lehetett abban, hogy ülést kapott a Red Bullnál a következő idényben.

A 32 éves pilótának ezzel nem indult be a szekere, az azóta teljesített 29 versenyén csak egyszer győzött.

Borítókép: Carlos Sainz Barcelonában (Fotó: Urbanandsport/NurPhoto/AFP)



 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.