idezojelek

A konzervatívok felemelkedése

A magyar külpolitikai stratégiának a konnektivitás az esszenciája.

Szánthó Miklós avatarja
Szánthó Miklós
Cikk kép: undefined
Fotó: Alapjogokért Központ

Merényletkísérletek a békéért kiálló politikusok ellen az Egyesült Államokban és Európában. Bennfentesek palotaforradalma megbuktatja a demokrata elnökjelöltet. A világ a harmadik világháború felé menetel.

Kedves barátaim!

A történelem ugyan nem ismétli önmagát, de bizonyosan rímel rá. Bizonyos minták újra és újra felbukkannak. Sok hasonlóságot vélek felfedezni Jimmy Carter és Joe Biden elnökségeinek végnapjai között. Az 1970-es évek Amerikáját a bizonytalanság és a pesszimizmus jellemezte. A szovjet hadiipar a csúcson volt, miközben az Egyesült Államok diplomáciai vereségeket szenvedett. Az iráni túszválság történelmi léptékben mérve szorosan követte a vietnámi kivonulást. Az olajválság elképesztő inflációt és munkanélküliséget hozott magával. 

Ronald Reagan ebben a feszült és megaláztatásokkal teli nemzetközi helyzetben nyerte meg az elnökválasztást – éppen olyan környezetben, amelyben Donald Trump is győzelemre készül idén novemberben.

Amikor azonban Ronald Reagan második ciklusa 1989-ben véget ért, a leköszönő elnök büszkén jelenthette az amerikai népnek, hogy a Szovjetunió megkezdte a kivonulást Afganisztánból, a berlini falat ledöntötték és Közép-Európában a szabadság új korszaka köszöntött be. Magyarország és a szomszédos országok népei fokozatosan visszanyerték függetlenségüket. Bár egyes regionális konfliktusok továbbra is zajlottak, a világháború veszélye rég tovatűnt.

„Tudjuk jól, hogy a háború nem akkor jön, amikor a szabadság fiai erősek, hanem éppen akkor, amikor gyengék. A zsarnokok ilyenkor kísértésbe esnek” – mondta maga Reagan. Ma pedig sajnos Washingtonban és Brüsszelben is gyengék a vezetők. Reagan elnök külpolitikai doktrínájának kulcsfogalma, lényege a „peace through strength”, azaz a „béke az erő által” volt. Híres mondása szerint „a béke nem a konfliktus hiánya, hanem a konfliktus kezelésének békés módja”. Erről ma ketten jutnak eszembe. Igen, Orbán Viktorra és Donald Trumpra gondolok.

És hadd legyek teljesen őszinte: az amerikai elnökválasztás nem kizárólag amerikai belpolitikai kérdés.

Mivel az Egyesült Államok – legalábbis most, de mégsem sokáig, ha a baloldal marad hatalmon – a világ vezető szuperhatalma, így egyértelműen érezhető a nyugati világban is, hogy ki irányítja a Fehér Házat. Trump ellenzi az illegális migrációt, eléggé felháborítja a genderpropaganda térnyerése – és ami a legfontosabb, háború helyett békét hozna. A józan ész talaján áll a woke-őrülettel szemben. És egy ilyen elnök nemcsak a világnak, nemcsak az USA-nak jobb, hanem – engedtessék meg az önzésem – Magyarországnak is.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A háború befejezése, a globális káosz megszüntetése, a demokráciaexporttal való felhagyás és az észszerű külkereskedelmi politika egyértelműen a magyar gazdaság és a magyar emberek javát szolgálná. Ezzel szemben a Harris-féle, Isten-, haza- és családellenes figurák nemcsak az Amerikai Egyesült Államokat, hanem magát a nyugati civilizá­ciót is tönkretennék: elég csak megnézni, hogyan dolgoznak a globalisták a dekonjunktúrán, hogyan rontanak a büszke demokraták minden velük egyet nem értő „populistákra”, tehát az egyszerű emberekre, akiket nyolc évvel ezelőtt már Hillary Clinton is sértegetett a kampányában, és hogyan váltak az egykori megrögzött baloldali pacifisták brutális háborúpártiakká. De a globális érdek, a politikai preferenciák mégis egyértelműek: a határvédelem jobb, mint a migráció; az anya, az apa és a gyerekek jobbak, mint a nem bináris aszexualizmus – és a béke jobb, mint a háború.

Kedves barátaim, a ránk váró küldetés igencsak hasonlít arra, amit Reagan sikerrel teljesített. A baloldalon káosz uralkodik, de elsöprő médiafölényük okán továbbra is rendkívül veszélyesek. A Trump–Harris-vitáról szóló eddigi tudósítások tökéletesen szemléltetik ezt. Mégsem szabad, hogy inunkba szálljon a bátorságunk!

Tanuljuk meg inkább önmaguk ellen fordítani a baloldal legfélelmetesebb fegyverét. Tegyük a konzervatív konnektivitást a XXI. század kulcsfogalmává! A magyar külpolitikai stratégiának éppen a konnektivitás az esszenciája – ezt a szót kell a konzervatív szövetség zászlajára is felírni.

Kedves barátaim! A szabadság, a rend és a biztonság megőrzése érdekében létrehoztuk a jobboldal gyorsreagálású hadtestét. Büszkén jelenthetem, hogy a Wokebusters immár működésbe lépett. Egy sokoldalú, többdimen­ziós kezdeményezést építünk: a cselekvés közösségét, a politikai know-how, a legjobb gyakorlatok és a legjobb barátok gyűjtőhelyét és tárházát.

Hadjáratot indítunk a mocsár lecsapolására online és offline egyaránt. Mint tudják, a CPAC-nek 2022 óta Budapesten is van hídfőállása. Együttműködésünk fontos mérföldköve a Matt Schlapp barátom által szerkesztett könyv magyarra fordítása.

De miért is aktuálisak a mai napig Ronald Reagan szavai?

Mindannyian tudjuk, hogy kiváló szónok volt, beszédei egy egész generáció világnézetét inspirálták. Reagan mély hatással volt azokra, akik keleten megdöntötték a kommunizmust. Orbán Viktor is nagy tisztelője Ronald Reagannek. Születésének 100. évfordulója alkalmából Budapesten szobrot állítottak a néhai amerikai elnöknek.

Reagan nélkül nem lenne a nagy elődje nyomdokaiba lépő Donald Trump sem. A párhuzamok szembetűnők: Reagant támadta a liberális sajtó, a bürokraták lázadoztak a döntései ellen és ő is napi szintű lejáratókampány célpontja volt. Ráadásul mindkettőjük ellen merényletet kíséreltek meg. Az egyetlen különbség az, hogy a civilizáltabb 1980-as évekhez képest a technokrata mélyállam mára egy H. P. Lovecraft-regénybe kívánkozó valóságos szörnyeteggé vált.

Reagan inspirációt és lendületet adott a kibontakozó transzatlanti konzervatív mozgalomnak, a nemzeti erők nemzetközi együttműködésének, amely továbbra is ellenáll a globalista elit egyre átfogóbb támadásainak. Orbán Viktor és Donald Trump barátsága, valamint a CPAC Hungary sikere ennek a politikai szövetségnek a növekvő erejéről tanúskodik. A woke-diktatúra elleni közös küzdelemben Reagan szellemi horizontja elengedhetetlen.

Miért olyan fontos ez a könyv 2024-ben? Mert a mai vészterhes időkben – a posztmodern, neomarxista baloldal folyamatos támadásainak kitéve és az atomháború szélén egyensúlyozva – nagy szükségünk van olyan emberek szövetségére, akiket ma is Ronald Reagan szellemisége és öröksége vezérel.
A magyar olvasók immár saját nyelvükön is olvashatják Reagan szavait.

Sose felejtsük el, amit a híres „politikai gondolkodó”, Rocky Balboa mondott: „Mindig a végén van vége.”

Köszönöm mindannyiuknak!

Isten áldja Amerikát!

Isten áldja Magyarországot!

(Szánthó Miklós beszédének szerkesztett változata, amely 2024. szeptember 9-én Washingtonban, az Alapjogokért Központ Ronald Reagan a CPAC-en: Mi győzünk, ők veszítenek című könyvbemutatóján hangzott el.)

Forrás: Alapjogokért Központ

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Sitkei Levente avatarja
Sitkei Levente

Ukrajna virtuális háborúja

Bayer Zsolt avatarja
Bayer Zsolt

Hogyan írjunk újságot ma?

Deák Dániel avatarja
Deák Dániel

Magyar Péter varázstalanítja magát

Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Szeretetország eljő érted!

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.