Újabb rágalmazó ámokfutásának célja nem volt más, mint annak a sejtetésnek ismételt felböfögése, hogy maga a kormányfő utasíthatta a köztársasági elnököt a kegyelmi kérvény pozitív elbírálására. A gyurcsányista legendáriumban ezt tényként kezelik annak ellenére, hogy semmilyen bizonyítékot nem tudnak felmutatni igazolására, viszont minden, amit a történtekről valóban tudni lehet, egyértelműen kizárják ezt a feltételezést. Ám a valóság soha nem zavarta a DK-s propagandagépezetet, ha orbánozni támadt kedvük.
Nagy kérdés ugyanakkor, honnan veszik a bátorságot a független magyar bíróság intézményébe vetett társadalmi bizalom szétrombolására, a durva beavatkozásra folyamatban lévő ügyekbe.
Minden gyurcsányistát érintő ügyben – szerencsére mostanság egyre több van! – az a módszerük, hogy politikai megrendelés teljesítésével vádolják meg az eljáró hatóságokat, koncepciós eljárásokat emlegetnek, álságos szolidaritást hirdetnek a gyanúsítottakkal, és hősies ellenállásnak állítják be az igazságszolgáltatás lejáratását.
Azonban az ártatlanság vélelme senkit nem jogosít fel arra, hogy pártkatonáknak titulálja a nyomozóhatóság munkatársait vagy kétségbe vonja a bírák függetlenségét. A Demokratikus Koalíció háza táján mára viszont ez mindennapossá vált.
Emlékezzünk csak a letartóztatott DK-s polgármester, Kiss László ügyére! Itt maga a párt adott ki egy döbbenetes hangvételű közleményt: Kiss Lászlót, Óbuda polgármesterét koncepciós perbe fogták újraválasztása után. Tátrai Miklós, Császy Zsolt és Czeglédy Csaba után most nála próbálkoznak, hogy terhelő vallomást csikarjanak ki belőle Gyurcsány Ferenc ellen. Nem hagyhatjuk, hogy lejárassák, nem hagyhatjuk, hogy lecsukják! Kiállunk mellette!
Ez a kis szösszenet pontos látlelete a szélsőbaloldali párt jogállamiságról vallott nézeteinek, a demokráciához fűződő viszonyuknak, és annak az alternatív valóságnak, amiben a gyurcsányisták töltik mindennapjaikat. Már az első mondat igazságtartalma kihívásokkal küzd. A súlyos korrupciós ügyben már az önkormányzati választások előtt is folyt a vizsgálat, csak most gyűlt össze annyi bizonyíték, ami alapján a bíróság el tudta rendelni Kiss László előzetes letartóztatását.
Szó sincs tehát koncepciós perről, valós, megtörtént ügyben nyomoznak, sok gyanúsítottat kihallgattak, akik közül többen vallottak a polgármester érintettségéről, de egyéb bizonyítékok is indokolttá tették a letartóztatást. Nagyon árulkodó, mit gondol a párt arról, mi is az általa vizionált koncepció lényege. Szerintük vallomást akarnak valakik kicsikarni Kissből egyenesen Gyurcsány Ferenc ellen. Nem véletlen és nem indokolatlan az így bevallott szorongás a párt elnökére gondolva.
Ha a baloldalon eddig kiderült közpénzlenyúlások botrányait tekintjük a városháza eladásának kísérletétől a hídpénzbotrányon át az óbudai korrupciós ügyig, mindegyikben szép számmal feltűnnek a DK-s érintettek, így nem tűnik rágalmazásnak az a sejtés, hogy a pártelnök maga is megosztotta tapasztalatait a pénzlenyúlásról szervezkedés közben. A közlemény tehát kis halnak tekinti Kisst, akit azért kellene kirángatni a reflektorfény alól, mert még lebuktatja az egyik igazi cápát, aki, mint tudjuk egy kiszivárgott hangfelvételről, ott köröz társaival a közpénzforrások körül. Ám a felkiáltójeles hangoskodáson túl nem tartalmaz a közlemény sem érdemi cáfolatot, sem olyan állítást, amely alátámasztaná a polgármester ártatlanságát.
Érdekes egyébként, hogy az ügyben megnyilvánuló politikusok közül azt senki nem meri kimondani, hogy a polgármester ártatlan lenne.
Vadai Ágnes körültekintőbbnek akart tűnni, ezért azt állította, dokumentumokkal tudja bizonyítani, hogy magas polcon ülő kormánypárti politikus vagy politikusok rendelték meg a koncepciós eljárást az óbudai polgármester ellen. Ám a harcos amazon is önmagát leplezte le inkább, mint a nem létező koncepciót. Hamar kiderült ugyanis, hogy a lobogtatott dokumentum egy olyan kihallgatási jegyzőkönyv részlete, amelyben egy notórius csaló kijelentése szerepel arról, hogy kapcsolatai révén bármit elintéz. Ajánlatot tett egy költségvetési csalás miatt eljárás alá vont vállalkozónak magát fedett nyomozónak kiadva, és azt állította, hogy munkakapcsolatban áll egy miniszterrel, majd felajánlotta az eljárás megszüntetését, ha a vállalkozó ellenzéki politikusokra vonatkozó bizonyítékokat és pénzt ad neki.