Egy francia újságíró a múlt héten megkérdezte tőlem: Donald Trumpra szavazol? Amerikai lévén gyakran kapom meg ezt a kérdést európaiaktól. A válaszom mindig az, hogy „Igen, feltétlenül”, amit általában a „Te jó ég, mi a fenének?” valamilyen változata követ. A válasz részben azért igen, mert száz százalékban hiszek James David Vance alelnökjelöltben.
De a válasz leginkább mindazért, ami nem Trump.
Ő nem olyan elnökjelölt, aki folytatni akarja ezt az értelmetlen és költséges háborút Ukrajnában. A magyar Orbán Viktorhoz hasonlóan ő is a békés megoldást akarja a kibékíthetetlen és véres konfliktusra.
Ami azt illeti, Trump nem az a jelölt, aki megveti Orbán Viktort, egész Európa legértelmesebb vezetőjét.
Trump visszahívná az Egyesült Államok magyarországi nagykövetét, aki a Biden-kormányzat utasítására úgy viselkedik, mintha egy diplomata feladata lenne könyörtelenül ellenszegülni a fogadó országnak.
Trump nem olyan jelölt, aki elvárja, hogy az európai nemzetek amerikai hűbérbirtokként viselkedjenek.
Elvárja az európaiaktól, hogy fizessék ki a saját védelmük méltányos részét. Már régen itt az ideje, hogy az európaiak ne legyenek ebben a tekintetben Amerika ingyenélői.
Trump nem az a jelölt, aki háborúkat indítana.
A Trump-kormányzat nem indított új háborút hivatali ideje alatt. Kamala Harris kampányát lelkesen támogatják a neokonzervatív háborús uszítók, köztük elsősorban Dick Cheney volt alelnök, aki a katasztrofális iraki és afganisztáni háborúk egyik fő kitervelője volt.
Trump az a jelölt, aki megbízhatóan támogatja Izraelt. Nem fog meghajolni a zsidógyűlölő egyetemi aktivisták és iszlamista szövetségeseik előtt, akik tömegesen vonultak az utcára az antiszemitizmus példátlan demonstrációjaként.
Az elvetemült Hamász-szerető csőcselék, amely néhány amerikai egyetemet elfoglalt és megfélemlíti a zsidó diákokat, nem Trump-szavazó.
E vonalak mentén Trump nem barátja az amerikai akadémiai karoknak, amelyek tanszékeit elözönlötték a baloldaliak, akik az oktatási normák, sőt az alapvető szólás- és véleménynyilvánítási jogok lerombolásával vannak elfoglalva. A Harvardon, a legtekintélyesebb amerikai egyetemen egy nemrégiben készült felmérés szerint a hallgatók 45 százaléka azt mondja, hogy vonakodna kérdéseket megvitatni az órán, és a tanárok kevesebb mint fele mondja, hogy hajlandó lenne ezeket a kérdéseket felvetni egy tantermi beszélgetésben. Ez az integritás megdöbbentő összeomlása.
Trump futótársa, a Yale jogi karán végzett J. D. Vance egyszer merészen kijelentette:
az egyetemek az ellenség.
Egy 2022-es beszédében Vance kifejtette, hogy a most Amerikát sújtó legrosszabb és legkárosabb eszmék közül oly sok a korrupt egyetemekről indult, különösen a legelitebbekről.
Lehet, hogy Trump nem túl komoly keresztény, de legalább nem tűnik úgy, hogy megveti a kereszténységet, ahogy a Demokrata Párt teszi (kivéve persze, amikor a keresztények és vezetőik a bibliai tanítás ellenére támogatják a baloldali politikát).
Trump nem olyan elnökjelölt, aki a tömeges migrációban és a nyitott határokban hisz. Kamala Harris abszurd módon azt állítja, hogy komolyan fog foglalkozni az Egyesült Államok déli határán kialakult válsággal – ez annak ellenére van így, hogy az ő kormánya elnökölte az Amerikába özönlő illegális migránsok hatalmas áradatát. Reméljük, hogy egy Trump-kormányzat valamilyen módon nyomást gyakorolna Európára, hogy határozott intézkedéseket hozzon saját határai ellenőrzésének visszaszerzése érdekében.
Trump nem az a jelölt, aki a maximális abortuszjogokban hisz. Sok amerikai abortuszpárti megsértődött azon, hogy Trump mérsékelte ebbéli álláspontját. Életpárti szavazóként én is azt kívánom, hogy Trump tartsa meg keményvonalas véleményét az abortusz kérdésében. De amint azt a Roe kontra Wade ítélet 2022-es megszületése utáni időszakban az állami népszavazások megmutatták, az amerikaiak nagyrészt abortuszpártiak. Ezzel nekünk, konzervatívoknak együtt kell élnünk. A Trumpra leadott szavazat visszatartása mindazonáltal ostoba lépés lenne.
És mindenekfelett Trump nem a wokeness szövetségese. Azért mondom, hogy „mindenek felett”, mert a wokeness mögött álló progresszív ideológia az a gondolkodásmód, amely a Nyugatot elpusztító totalitarizmus alapja.
Az amerikai hadsereg például teljesen magáévá tette a wokenesst. A hadseregen belüli előléptetések ma már a woke kontextusban történnek, ahol a férfiak és nők a faji, szexuális és nemi identitásuk alapján lépnek előre a karrierjükben, nem pedig a háborúk megvívására való képességük alapján. Az elit katonai akadémiák most a nemi ideológiára, a Black Lives Matter gondolkodásra és az identitáspolitika különböző aspektusaira képzik a tisztikart. Ez szörnyű hatással van a felkészültségre és a morálra. A jelenlegi toborzási válság részben annak köszönhető, hogy a konzervatív régiókból származó potenciális katonák nem akarnak olyan hadseregben szolgálni, amelyben hátrányos helyzetbe kerülnek fajuk, nemük és a homoszexualitással kapcsolatos álláspontjuk miatt.
Trump nem az a jelölt, aki támogatja, hogy az Egyesült Államok kormányának hatalmával kényszerítsék az egyetemeket arra, hogy a női sportágakban a magukat nőként azonosító biológiai férfiak is versenyezhessenek.
Ez a politika a Biden-kormányzat alatt tönkretette a női sportágakat.