idezojelek

Az amerikai professzor hiába támad minket, a karaván halad

Orbán Viktor béketerve nemcsak Zelenszkij elnököt dühítette fel, hanem a Rutgers Egyetem professzorát is, aki történetesen ukrajnai származású.

Bánó Attila avatarja
Bánó Attila
Cikk kép: undefined

A jó nevű amerikai Rutgers Egyetem newarki campusának unatkozó politológiaprofesszora fejébe vette, hogy véleménycikket ír Orbán Viktorról a Die Welt című német lapban. Alexander J. Motyl összeszedett néhány balos sztereotípiát, és ezek alapján megállapította, hogy Magyarország jelenleg „gulyásdiktatúra”, Orbán Viktor a kommunista Kádár János „örököse”, a nevével fémjelzett rendszer pedig még a fasiszta Benito Mussolininak, az egykori olasz diktátornak is tetszene.

Ehhez a megállapításhoz nem kellett különösebb agyi lelemény, csupán a hazafi Orbánt a hazaáruló Kádár követőjeként beállítani, a közismert gulyáskommunizmus fogalmát kissé átformálni, aztán jókora bakugrással Magyarország jelenlegi demokratikus rendszerét Mussolini diktatúrájához hasonlítani. Ilyen szellemi katyvaszhoz mifelénk nem kell politológiaprofesszornak lenni, elég felhajtani néhány felest valamelyik talponállóban.

Motyl úr vagy nagyon tájékozott, vagy nagyon élénk a fantáziája. 

Azt is írta a Weltben, hogy a magyar miniszterelnök állítólagos orosz, kínai és amerikai szövetségesei − akik alatt Vlagyimir Putyint, Hszi Csin-pinget és Donald Trumpot kell érteni – attól tartanak, hogy belekeveri őket egy „őrült tervbe”. Nos, Orbán Viktornak valóban van egy terve, amit évek óta hangoztat. Ez pedig az ukrajnai háború mielőbbi befejezése, tűzszünet tető alá hozása, majd a béketárgyalások megkezdése.

Erről többször is tárgyalt az említett vezetőkkel, amivel nemcsak Zelenszkij ukrán elnököt dühítette fel, hanem a jelek szerint a Rutgers Egyetem professzorát is, aki egészen véletlenül ukrajnai származású.

Motyl nyilván ismeri Zelenszkij győzelmi tervét, amelyet bizonyára nem tart őrültnek. Ennek lényege: folyamatos nyugati fegyver- és pénztámogatás, a háború elnyújtása, ukrán katonák és civilek további tízezreinek halála és megnyomorodása, az ország gazdaságának, infrastruktúrájának, egykori demokratikus intézményeinek pusztulása, termőföldjének, iparának külföldi kezekbe való juttatása. 

Ez aztán hamisítatlan modern kori diktatúra, ami valóban tetszene Mussolininak.
Az amerikai professzor szerint a magyar miniszterelnök Nyugaton nemkívánatos személy lett, és „az Egyesült Államok és Európa elvesztette a türelmét Orbánnal szemben”.

Motyl úr a Nyugatot, vagyis az USA-t és Európát valamiféle egységes képződményként fogja fel, amely a globalizmus magasztos eszményében egyesülve egy és oszthatatlan. Ez viszont a baloldalra jellemző, jól ismert csúsztatás, mert szándékosan megfeledkezik arról a konzervatív, szuverenista oldalról, amely egyre markánsabban jelenik meg Nyugaton. Szakmai szempontból pontosabb lett volna úgy fogalmazni, hogy Orbán Viktorral szemben a nyugati globalisták veszítették el a türelmüket.

A tárgyilagosság jegyében ehhez hozzáfűzhető lenne, hogy a szuverenista erők és az őket támogató józan választópolgárok szintén elveszítették türelmüket, csakhogy nekik okuk is volt rá. Mert 

felettébb zavaró az az agresszív balliberális politika, amely előidézte az ukrajnai háborút, rájuk zúdította a tömeges illegális migrációt, az eltörléskultúrát, az LMBTQ-aktivisták gyermekérzékenyítő tevékenységét, a drágulást és elszegényedést előidéző oroszellenes szankciókat, az ostoba zöldpolitikát, hogy „csak” e néhány társadalomromboló lépést említsük.

Motyl úr olyat is állított, hogy Orbán Viktor miniszterelnököt „kompromittáló anyagokkal zsarolja Vlagyimir Putyin orosz elnök”. Állítását nem támasztotta alá semmivel, de azóta is rettegünk, hogy az oroszok titokban lehallgatták a miniszterelnökünket, nagyjából úgy, ahogy Magyar Péter a saját feleségét.

Nem tudjuk, hogy a professzor járt-e Magyarországon vagy csak a nyugati sajtóból tájékozódott felőlünk, de az bizonyosnak látszik, hogy a magyar választóknál jobban tudja, milyen az igazi demokrácia. Szerinte semmiképp sem olyan, ahol a kormányt a nemzetük iránt elkötelezett polgárok választják. Amit viszont tudunk: 

Orbán Viktor célirányosan halad azon az úton, amelyre a magyar választók többsége küldte. Nemrég a felvidéki Révkomáromban, egy háromoldalú találkozón fontos megállapodást írt alá Szlovákia és Szerbia vezetőivel. A találkozó központi témája volt az unió külső határainak védelme, az illegális bevándorlás elleni közös fellépés. 

Alekszandar Vucsics szerb államfő a találkozó utáni sajtótájékoztatón kijelentette: közösen elért eredmény, hogy idén nyolcvan százalékkal kevesebb a migráns, mint tavaly. És ez a lényeg!

Alexander J. Motyl mondhat, amit akar. Ismerjük a mondást: a kutya ugat, a karaván halad.

A szerző író, újságíró

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

Milyen példát mutat az iszlám?

Ágoston Balázs avatarja
Ágoston Balázs

Angyalszárnyak ágyúdörgésben

Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

A romániai forradalom magyar hőse

Huth Gergely avatarja
Huth Gergely

Kétszeres árulók közöttünk

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.