idezojelek

A mesének vége

Az már sok mindent elmond, hogy Karácsony Gergely egyesülete mennyire szimplán hülyének nézte Magyarország vezető pénzintézetét.

Baranyai Gábor avatarja
Baranyai Gábor
Cikk kép: undefined
Fotó: Origo/Csudai Sándor

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy, a külföldre szakadt magyarok között tartott mikroadomány-gyűjtési akció, amelynek kedvezményezettje a Karácsony Gergely alapította 99 Mozgalom Egyesület volt. A legmagasabb királyfi által alapított mozgalom le akarta győzni az állításuk szerint csúf és gonosz kétharmados NER-sárkányt, hogy aztán ígéretük szerint a sok szegény embernek jobb legyen, ne legyen urambátyám, sunda-bunda világ. A legmagasabb királyfinak volt egy eszes legénykéje, nevezett Perjés Gábor, akinek a kezében az adományládák igazi mindent járó malmocskákká változtak. Volt olyan, ami egymaga 3811 bankót okádott ki magából, de nem ám csak úgy, slendrián módon, hanem szép, bankjegynyomdai sorrendben. Perjés pajtás szó szerint vette a költő szavait: „Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes.” 

Igaz, azt nem tudjuk, hogy végül Perjés mit keresett a szorgalmas munkával, de nem úgy tűnik, mintha csak vöröshagyma lenne keserű magában, a kacsalábon forgó villájának előszobafalán lógó tarisznyában. Visszatérve a csodálatos valutaszaporításhoz, voltak olyan malmocskák is, amelyek már eleve kötegelve, leszorítva, csomagolva ontották a bankókat, nem is akármilyeneket, érdekes mód csak a nagy címleteket. A mesét tollba mondó pajtás szerint az adományozók annyira utálták a NER-sárkányt, hogy azt a készpénzforgalomban amúgy nem túl kedvelt, nagy címletekkel is kifejezték. 

Forint közte nem sok volt, ellenben annál több euró és angol font. 

Ezen azonban nincs mit csodálkozni, hiszen mára köztudott, hogy a világ nyugati fertálya összefogott a kétharmados NER-sárkány lefejezésére, így a csodamalmokat is napnyugatiak fúrták, faragták, kovácsolták. Most következne a mese azon része, hogy a bankókból a legmagasabb királyfi sok kardot és katonát állít ki, akik megütköznek és vereséget mérnek a sárkány csapataira, így helyreállítva a világ nyugati fertályának rendjét. 

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ezt a mesét kellett volna magyarok millióinak kritika nélkül elfogadnia, hogy mint egy kisgyermek, csillogó szemmel nézzen majd a nyugati fertály által felkent új királyra, aki igazságos, européer, és kicsit sem korrupt és törvénysértő. Szerencsére nem így lett. A balliberális mesébe ugyanis elég sok hiba csúszott: a legmagasabb királyfit leváltotta a leggyorsabban és legszorgalmasabban ámokfutó királyfi, majd a csata is elveszett és a pénz sincs meg, illetve csak jegyzőkönyvek, amelyek tartalma inkább mesei, mint igaz. 

Az már sok mindent elmond, hogy Karácsony Gergely egyesülete mennyire szimplán hülyének nézte Magyarország vezető pénzintézetét, amikor szó szerint mesébe illő jegyzőkönyvekkel próbálta hitelesíteni a több részletben, készpénzben, valutában befizetett 526 millió forintot. 

A baloldali, liberális szellemi dölyf olyan megnyilvánulása volt ez, amelyet más területeken is nap mint nap megélhet az ember: minden indok és magyarázat nélkül amit ők mondanak, tesznek, az úgy jó, az úgy igaz, ahogy van. A baloldal most sem ügyelt a részletekre, és ennek meglett, megvan az eredménye: a dokumentumok szerint az adománygyűjtő ládák története hamisnak látszik, nincsenek tömegével ötven-, százeurósokkal futkorászó, külföldre menekült magyarok. Ezzel szemben kötegekbe csomagolt, új nyomású, egymás utáni sorszámú bankjegyek vannak, ami gyakorlatilag külföldi, állami, ügynökségi szintű támogatást feltételez. Mindez együtt szertefoszlathatja Karácsonyék eddigi legendáját és megerősíti azt, hogy a baloldal külföldi beavatkozással, nyugati pénzből, idegen érdekeknek megfelelve akart kormányt buktatni, hazát árulni. Ez nem mese, ez a valóság.

Borítókép: Karácsony Gergely átadja a Lánchídat (Fotó: Origó)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Ágoston Balázs avatarja
Ágoston Balázs

Vidékellenes flaszterhuszárok

Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

A Hunyadi-film és a román mítoszok

Huth Gergely avatarja
Huth Gergely

A pöcegödör legalján

Novák Miklós avatarja
Novák Miklós

Szalai Ádámot újra kísérti az ellentmondás

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.