Varga Mihály hétfői bizottsági meghallgatásán ismertette, hogy milyen intézkedéseket tervez nemzetgazdasági miniszterként. Folytatni kívánja a kormány eddigi, a kis- és középvállalatok támogatását célzó törekvéseit. Beszélt arról is, hogy folyamatban van a bérből és fizetésből élők támogatása érdekében bevezetendő akcióterv kidolgozása. A gazdaságpolitika irányában nem, eszközeiben viszont lehet változás, ez azonban az idei költségvetés számait alapvetően nem érinti – közölte Varga, aki pénteken a Sándor-palotában vette át miniszteri kinevezését Áder János köztársasági elnöktől.
Szerdán Matolcsy György is átvette jegybankelnöki kinevezését. Az MNB új vezetője a héten megjelent cikkében leszögezte: a kormány és a jegybank stratégiai megállapodása lehet a magyarországi növekedés beindításának kulcsa, hiszen ez képes bővíteni a hazai vállalkozások hitelforrásait.
Az MSZP vasárnap bemutatott kampányfilmje kapcsán a héten több érdekes fejleményre is fény derült. Nem elég, hogy a videóban manipulatív képkockákkal és narrációval igyekeznek összemosni a kormányt a szélsőjobboldallal, de a felhasznált felvételek is tiltakozáshullámot váltottak ki. A Magyarország ma című tizenkilenc perces videót a Weber und Mill Kft., vagyis volt SZDSZ-munkatársak gyártották. Mesterházy Attila MSZP-elnök művészi alkotásnak minősítette a filmet, melyben többek között Puskás Ferencet is felhasználták, ami ellen özvegye tiltakozott. Szanyi Tibor ezt indokolatlannak minősítette, akárcsak Bartók Béla örökösének felháborodását. A Kossuth család szintén határozottan elítélte, amiért az MSZP Kossuth Lajost díszletként használta fel „alantas ösztönökre építő” filmjében. A Lánchíd Rádió közben kiderítette, hogy a filmben szereplő fiatal hölgynek annak ellenére sem kell hideg vízre kuporgatnia, hogy a filmben arról beszélt, hogy álmai Magyarországa olyan: nem kell „kuporgatni, hogy a hideg vízre valót összegyűjtse”.
Három hét elteltével kedden újból módosította a parlament az idei költségvetést, ezúttal az E.ON gázüzletágának megvétele miatt. A Ház emellett módosította a választási törvényt is.
A jövő héten várható alkotmánymódosítással kapcsolatban több pontot is átírt a parlament. Egyebek között helyreteszik, hogyan kell az Ab-nek viszonyulni az alaptörvényhez, valamint elfogadták, hogy csak a közmédiában kampányolhatnak a pártok. A kedden elfogadott módosító javaslatok egyike egyértelművé teszi az alaptörvény hatályba lépése előtt meghozott alkotmánybírósági határozatok hatályvesztését, rögzíti azonban, hogy ez nem érinti az ezek által kifejtett joghatásokat. A módosítás továbbra sem zárja ki azt a lehetőséget, hogy az Ab egy korábbi határozatával azonos következtetésre jusson, de lehetővé teszi azt is, hogy korábbi döntéseivel ellentétes megállapításokat tegyen.
Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes az Európa Tanács főtitkárának küldött válaszlevélben fejtette ki a magyar kormány álláspontját a javasolt alaptörvény-módosítással, illetve Thorbjorg Jagland arra vonatkozó kifogásaival kapcsolatban. Navracsics emlékeztetett arra, hogy az Ab tavaly decemberi döntésében nem tartalmi vizsgálat nyomán semmisítette meg az átmeneti rendelkezések egy részét, hanem mert azt állapította meg, hogy ezek a rendelkezések nem átmeneti jellegűek. A módosítási javaslatok e rendelkezéseknek az alaptörvénybe való beemelését célozzák. A magyar miniszterelnök-helyettes jelezte, hogy az ET-főtitkár rendelkezésére áll az esetleges további kérdések tisztázása érdekében.
Orbán Viktor pénteken levelet küldött José Manuel Barrosónak, melyben a kormányfő kifejtette: „Szeretném megerősíteni, hogy a magyar kormány és a parlament teljes mértékben elkötelezett az európai normák és szabályok mellett. Szeretném biztosítani Önt arról is, hogy ez az elkötelezettség mindvégig tükröződött és tükröződni fog az alaptörvény-módosítás elfogadásának eljárásában”.
Csütörtök délelőtt tüntetés kezdődött a Fidesz-székháznál az alaptörvény módosítása ellen. A tiltakozók civilnek mondták magukat, de gyorsan kiderült: kapcsolatot tartanak a balliberális körökkel. Voltak köztük LMP-aktivisták, Milla-szónokok és a Hallgatói Hálózat aktivistái is. Délután ellentüntetők is megjelentek a székháznál. A Fidesz csütörtökön kora este felszólította Bajnai Gordont, hogy „ne sumákoljon, hanem vállalja”, hogy ő áll a tüntetés mögött. A megmozdulás késő este az Alkotmánybíróság épületénél ért véget, ahol szombatra újabb demonstrációt hirdettek, hiszen a székházfoglalás csak egyfajta előtüntetés volt.
A szombati, az Alkotmány utcában kezdődött megmozdulás is az Ab épületénél ért véget, Tamás Gáspár Miklós pedig már győzelmet ünnepelt.
Pénteken harminc fővel párttá alakult Bajnai Gordon mozgalma, az LMP-ből kilépett Párbeszéd Magyarországért pedig azonnal csatlakozott hozzájuk, így létre is jött az Együtt 2014 Választói Szövetség Párt. A csoport Szigetvári Viktor, Kónya Péter és Juhász Péter alelnökök közös vezetésével működik majd.
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke ezt úgy kommentálta: az Együtt 2014 párt és hívei már csütörtökön színre léptek a Fidesz budapesti, Lendvay utcai székházánál. Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Hír TV Péntek8 című műsorában a csütörtöki eseményeket hisztériakampánynak minősítette, amihez külföldről jön a segítség. Sokakat zavar az alkotmánymódosítás, és ennek érdekében minél nagyobb hisztériát csinálnak, hogy ezzel lehessen bizonygatni, hogy Magyarországon nem stabil a demokrácia – vélekedett a házelnök.
Kövér beszélt Victor Ponta román miniszterelnök szombati látogatásáról is. Az MSZP évértékelőjére érkező politikusról azt mondta: „Mi nem fogjuk kitiltani az országból Pontát, ugyanis mi nem tekintünk a románokra ellenségként. Nekik is meg kell érteniük, hogy itt, Közép-Európában közös csónakban evezünk. Sajnos nekik a székelyek a legnagyobb problémájuk, miközben a valós veszélyt nem érzékelik.”
Rogán Antal szerint üzenetértéke van annak, hogy az MSZP kongresszusának díszvendége Victor Ponta román miniszterelnök. Azt jelenti, hogy a szocialisták vissza akarnak térni Gyurcsány Ferenc megbukott politikájához. A Fidesz parlamenti frakcióvezetője szerint az a politika, amit a román miniszterelnök folytat, Magyarországon már megbukott. A szombati évértékelő rendezvény egyébként 11 óra után kezdődött a sportarénában, mely előtt a Jobbik rendezett vonulásos tüntetést. A magyarellenes lépéseiről elhíresült Ponta kedves elvtársaknak nevezte a megjelenteket, és többek között azt mondta: azért jött, hogy kifejezze tiszteletét és barátságát az MSZP és az ország felé. Őt Mesterházy Attila követte a jelenlegi kormány szidalmazására épülő beszédével.
Április második felében újabb párttal bővül a politikai paletta: megalakul a Bokros Lajos nevével fémjelzett szabadelvű-konzervatív párt. A Horn-kormány pénzügyminisztere mellett Kajdi József, az Antall-kormány közigazgatási államtitkára, Pusztai Erzsébet volt MDF-es, majd néppárti képviselőnő és Török László, a CIB Bank 2005 és 2009 közötti vezérigazgatója lesz az új párt kemény magja.