A liberális brit sajtóban taposta meg saját hazáját néhány napja a Vasvári Csaba. Ha csöpp lelkiismerete lenne, ilyen sötét múlttal már rég elásta volna magát, esetleg bujdosna. Ám úgy tűnik, olyanja nincs. Vasvári Csaba, a Pesti Központi Kerületi Bíróság csoportvezető bírája, aki egyúttal a balliberális gittegyletként működő Országos Bírói Tanács szóvivője is egy személyben, arról tájékoztatta a Guardian Observer olvasóit, hogy az Orbán-kormány „beleavatkozik a bíróságok munkájába”. Tudniillik ő és bíró kollégái évek óta „külső és belső befolyásolási kísérletek” tanúi – hangoztatta. Az iromány mindezt a Völner-üggyel próbálta aládúcolni. Ám ez a példa több okból is harmatgyenge. Egyrészt hogyan hivatkozhatnak egy olyan, folyamatban lévő eljárásra, amelyben még elsőfokú ítélet sem született, nemhogy jogerős? Ártatlanság vélelme – dereng valami? Másrészt az ügy kipattanása után Völner Pál haladéktalanul lemondott, s a kormánynak eszébe sem jutott mentegetni őt. (Nem úgy, mint a baloldalnak az éppen aktuális csibészeit, Cseh Katalintól Czeglédy Csabáig.) Harmadrészt: a gyanú szerint a bírósági végrehajtói kamara volt vezetője vesztegethette meg Völnert – tehát a bírósági világ egyik szereplője tenyerelt bele a politikába, kérte annak segítségét, s nem fordítva. A kormány levette a tábláról Völnert, mert nem tűri a visszaélés gyanúját sem – viszont Vasvárit senki sem rúgta ki a fenébe. Ennyit erről.
A cikkben Vasvári Csaba megrángatta az Országos Bírósági Hivatalt is (ennek működését hivatott ellenőrizni a Vasvári-féle OBT), amiért annak elnöke – szerinte – nem teszi átláthatóvá a bírói kinevezéseket. Majd egy komoly, neve elhallgatását kérő állítólagos exbírót is megszólaltatott a Guardian, aki szerint a politikailag érzékeny ügyeket a „Legfelsőbb Bíróságon” (olyan nincs, Kúria van, idestova 2011 óta, sebaj) „lojális bírói testület tárgyalja, amely a kormány javára hoz döntéseket”. Tényleg? Nem mondja?! Mint ahogy 2018-ban is milyen remekül a kormány javára ítélt a Kúria, amikor a levélszavazatok ügyében, téves jogértelmezéssel elloptak a Fidesztől egy parlamenti mandátumot – ezt utóbb az Alkotmánybíróság is megállapította. Mi történt volna, ha nem ennyire „Fidesz-párti” a Kúria? Kettőt vesznek el? Amúgy ez volt az utóbbi évtizedek egyik legsúlyosabb bírósági jogtiprása, ám érdekes módon Brüsszel, a Guardian meg Vasvári akkor nem hápogott. Persze hogy nem, hiszen a Fidesz volt a károsult.
Majd következnek az iromány kulcsmondatai (azért dugtak mikrofont Vasvári orra alá, hogy ezeknek megágyazzon): Az Orbán-kormány „folyamatosan túllépi” hatáskörét a bíróságok befolyásolása érdekében, ez pedig tovább növeli a magyarországi jogállamisággal kapcsolatos aggodalmakat. „A magyar jogrendszerbe való politikai beavatkozással kapcsolatos aggodalmak akkor vetődtek föl, amikor Budapest megpróbált több milliárd eurónyi uniós forrást felszabadítani, amelyet jelenleg a jogállamisággal, többek között az igazságszolgáltatás függetlenségével kapcsolatos aggályok miatt befagyasztottak.”
Uniós pénzek – itt van a kutya elásva! Azért íródnak az elmúlt hetekben még szorgosabban a Magyarország-ellenes röpiratok a fősodratú liberális kanálisokban, hogy a Nyugat virtuális tereiben megteremtsék-fönntartsák a látszatát annak: a rebellis magyarokkal bajok vannak, itt dübörög a diktatúra. Vasvári Csaba – bíró létére – ehhez az álnokul kitervelt, magyarellenes hazugságkampányhoz tercel, amelynek célja hazánk zsarolása, a nekünk jog szerint járó uniós pénzek lenyúlása. A jogállamiság, az igazságszolgáltatási zűrök (amelyek amúgy épp a Vasvári-félék miatt vannak) meg az összes többi: csupán süket duma, politikai lózung, fedősztori, hogy megtörjék a túlontúl szuverén, a birodalmi elmebajból kimaradni óhajtó Magyarország ellenállását.
Amúgy el tudják képzelni, hogy mondjuk egy angol bíró egy magyar lapban köpködje hazája igazságszolgáltatási rendszerét? Persze hogy nem. Ilyen hitványságra csak magyarországi balliberálisok képesek. Aztán meg ájuldoznak, hogy a többség ócska hazaárulónak tartja és nem engedi őket a hatalom közelébe.
Vasvári Csaba jó ideje nagy kedvence a hazai és nemzetközi balliberálisoknak, mivel súgógép nélkül szidja a kormányt, fejből ismételgeti a legegyügyűbb balliberális mantrákat. Korábban furcsa körülmények között fölmentette Dávid Ibolyát és Herényi Károlyt az UD Zrt.-s megfigyelési ügyben. Szóbeli indoklásában az ügyészséget és a megvádolt politikusok „egyes riválisait” és a „velük együttműködőket” támadta. Néhány éve beperelte az OBH-t, a Fővárosi Törvényszéket és a Fővárosi Ítélőtáblát, amiért nem nevezték őt ki táblabírónak. És ő volt az, aki a 2006. őszi rendőrterror után két és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csoportosan, felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszakért Dukán Dániel egyetemistát, annak ellenére, hogy az ügyészség csak egy év felfüggesztettet kért rá garázdaságért. Vasvárit nem érdekelte, hogy Dukánon sérülések voltak, amelyeket nyilvánvalóan a brutális rendőri föllépés okozott. A vicc kategóriájába tartozik, hogy a rendőrök tanúvallomása szerint Dukán azért sérült meg, mert menekülés közben háromszor (!) nekifutott a parkoló autóknak. Ám Vasvári életszerűnek, hihetőnek tartotta a Gergényi-huszárok hantázását, és kegyetlen büntetést szabott ki az egyetemistára. Mint ahogy 2006 őszén Vasvárin kívül a Pesti Központi Kerületi Bíróság számos bírája futószalagon küldte rács mögé a tüntetőket, kizárólag hazug rendőri vallomások alapján. Ám akkoriban Brüsszel nem aggódott a magyar jogállamiságért és igazságszolgáltatásért. És az a Vasvári, aki tizenhat éve a terrorgépezet fogaskereke volt, most egy külföldi lapban mocskolhatja Magyarországot. Az ész megáll. (Dukán elítélését végül az Orbán-kormány idején elfogadott semmisségi törvény törölte el. Magát a jogszabályt is nagyrészt Dukán kálváriája ihlette.)
További Vélemény híreink
Több mint érdekes, hogy eközben Vasvári Csaba Wikipédia-adatlapjáról szorgos kezek eltüntették a bíró rovott múltjára utaló mondatokat – szúrta ki a Mediaworks–Hírcentrum. Éppen azokat, amelyekből kiderül, hogy tevékeny részt vállalt a találomra összefogdosottak bebörtönzésében, és hogy munkássága miatt „vérbírónak” nevezik őt. És tudják, mi történt, miután ezt megírtuk? Az OBT – amelynek Vasvári a szóvivője – közleményben tiltakozott az ellen, hogy egy bíró személyét „propagandisztikusan” megtámadtuk, szerintük ilyennek egy jogállamban nincs helye.
Szerintem meg egy jogállamban annak nincs helye, hogy bizonyítékok nélkül börtönbe küldjenek összevert egyetemistákat. Meg annak sincs helye, hogy magyarországi bírák külföldi lapokban mocskolhassák a hazájukat. Amíg ezeket a betegesen elfogult, bolsevik lelkű figurákat nem takarítják ki a bíróságainkról, itt nemhogy igazságszolgáltatás, de jogszolgáltatás sem lesz.
Borítókép: Vasvári Csaba bíró (Fotó: MTI/Beliczay László)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Román elnökválasztás: első a magyarok érdeke, a stratégia csak második
Csak akkor lehet szó együttműködésről, ha az új román elnök – ellentétben a műfelháborodást csapó ellenzék ukrán kedvenceivel – tiszteletben tartja a magyarok jogait.

Dél-Afrikában is bátorságot merítettek a magyar alkotmánybírák döntéseiből
A kilencvenes években a világon a törvényhozást a leginkább maga alá gyűrő bírói testület a magyar volt.

Ezért üldözik példátlan módon az európai konzervatív politikusokat
A patrióták kiállnak a politikai szabadság, határaink, identitásunk és a valódi demokrácia mellett.

Háború és tűzszünet
Megválasztották az új pápát, az első észak-amerikai származású katolikus egyházfőt.
Véleményváró
Tovább az összes cikkhez
Egy posztkommunista kései búcsúja

Béke legyen veletek!

Úton a demográfiai katasztrófa felé

Mégis, kinek a győzelme?
A szerző további cikkei
Tovább az összes cikkhez
Károlyi és Linder sem csókolgatta úgy ellenségeink talpát, ahogy Magyar Péterék
Ki az a ganajtúró lelkivilágú, aki magyar létére képes egy ellenségesen viselkedő latorállam hazánk elleni titkosszolgálati akcióját segíteni?

Kései nekrológ
2010 előtt megtudtuk: a lízingtrükközéshez ért, ügyes szónok és ravasz intrikus, ám kormányzásra alkalmatlan. 2010 után pedig kiderült: nagy harcos.

A Konteómessiásnak ma is messzire gurult a gyógyszere
Az Aszad-repülő, a kémtollak és a kétezer titkosszolga után ma Gyurcsány lemondásának titkát gombolyította föl Magyar Péter.

Láncos pincsi
Vajon mi játszódhat le nála odabent, a tekervények között, amikor hallja, hogy Weber után egy másik lator, Zelenszkij is őt ajnározza?
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról

Szoboszlai és Luis Díaz között mi volt ez a jelenet? A kamerák rögzítették + videó

Szexi pillanatok A Nagy Duettben: kiderült, mit szólnak ehhez Hegyes Berci és Mihályfi Luca szülei

Elszabadultak az indulatok Brüsszelben: nem kellett sok idő, hamar levette az álarcát az EU külügyi vezetője

„Nem találok szavakat... Nyugodj békében!” – Gyászol Hosszú Katinka

Döbbenetes üzenet érkezett a lengyelektől: figyelmeztettek, Magyarország jövője a tét

Újabb álhírkampányt indít Magyar Péter

Sérült kézzel verte össze ellenfelét Budapesten Tommy Fury

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Lebuktam + videó

A Leipzig sportigazgatója egyértelmű utalást tett Gulácsi és Orbán jövőjére

Máté Gábornak vastag a bőr a képén, még neki áll feljebb

Macron kokainpartit rendezett a vonaton?
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Román elnökválasztás: első a magyarok érdeke, a stratégia csak második
Csak akkor lehet szó együttműködésről, ha az új román elnök – ellentétben a műfelháborodást csapó ellenzék ukrán kedvenceivel – tiszteletben tartja a magyarok jogait.

Dél-Afrikában is bátorságot merítettek a magyar alkotmánybírák döntéseiből
A kilencvenes években a világon a törvényhozást a leginkább maga alá gyűrő bírói testület a magyar volt.

Ezért üldözik példátlan módon az európai konzervatív politikusokat
A patrióták kiállnak a politikai szabadság, határaink, identitásunk és a valódi demokrácia mellett.

Háború és tűzszünet
Megválasztották az új pápát, az első észak-amerikai származású katolikus egyházfőt.