Úgy hírlik, hogy körvonalazódik egy újabb szankciós csomag összeállítása. Ezúttal a nukleáris technológiák is bekerülnének a sorba. Azt talán ecsetelni sem kell, hogy mindez mit jelentene Magyarországra nézve. A paksi atomerőmű a hazai energiatermelés harmadát biztosítja.
Kiindulási pontként a brüsszeli vezetők a háború kirobbanása után kijelentették: a szankciós politika térde kényszeríti Oroszországot és véget vet az Ukrajna ellen indított fegyveres agressziónak. Erre várunk nyolc hónapja.
Egyelőre azonban még nyomokban sem fedezhető fel az ígért cél teljesülése. Az embargós intézkedések ugyanis totálisan más következményekkel jártak, mint amiről szó volt. Moszkva hadigépezete nem állt le, ám sikerült kirobbantani egy kereskedelmi konfliktust a háború mellé. Ezzel az energiafronton Ukrajna mellett egész Európa része lett a hadszíntérnek.
Senkit ne tévesszenek meg azok a nyilatkozatok, amelyekkel az Európai Bizottság és egyes nyugati tagállamok vezetői próbálják nyugtatni a kedélyeket.
Hiába beszélnek többen arról, hogy lám, az elmúlt hónapokhoz képest már csökkent a földgáz ára az irányadó holland gáztőzsdén. Szó se róla, a 120 euró egy megawattóra földgázért kevesebb, mint a 349 euró, de sokkal több, mint a két évvel ezelőtti 15 euró.