A magyar nyelv értelmező szótára szerint az ellenmondás szó jelentése: 1. Más állításának tagadása. 2. Valami vagy valaki ellen idegenkedést jelentő nyilatkozás. 3. Törvényi értelemben ünnepélyes ellennyilatkozat, másképp: óvás, ellenszólás. 4. Két oly dolognak állítása, melyek egymást kizárják, s egyszerre igazak nem lehetnek.
Az egy magányos „t” betűvel több ellentmondás szó jelentése pedig: 1. Az ellentmond igével kifejezett cselekvés, megnyilatkozás; az a tény, hogy valaki ellentmond valakinek. 2. Két állítás vagy két vélemény között mutatkozó olyan ellentét, amely kizárja az egyik állítás érvényét, illetve az egyik vélemény helyességét.
Karácsony Gergely főpolgármesternek a jelenleg szemétdombként közismert Rákosrendező fejlesztése kapcsán megosztott Facebook-bejegyzésben sikerült azt a nyelvfilozófiai és politikai szemantikai bravúrt elkövetnie, hogy egyszerre érvényt szerzett a két szó jelentésének.
A főpolgármester ellenmond már most annak, hogy a 130 hektáros, évtizedek alatt lezüllött területbe államközi szerződés után egy külföldi befektető a magyar állam szerepvállalása mellett – közfeladatok telepítése, közösségi és egyéni közlekedés fejlesztése mellett – új életet leheljen.
Ebben semmi meglepő nincs, hiszen a követelőzés, csőddel való riogatás, áldozati póz mellett a baloldali főpolgármester és az őt támogató közgyűlési frakciók egyik fő politikai eszköze, hogy szinte mindennek ellentmondanak, mindent kicsavarnak, amit a kormány ajánl, tervez Budapest érdekében.
Teszik ezt annak ellenére, hogy ha az angol abszurd humor nagyágyúi által a Brian élete című filmben elhangzó klasszikus kérdést naprakésszé tesszük: „Mit adott nekünk a kormány?”, akkor egy nagyon hosszú listát kapunk. Azonban ha a fővárosiak elgondolkodnak azon, hogy mit adott nekik a 2019 ősze óta regnáló baloldali városvezetés – és itt levonandók a Tarlós-érából örökölt, elindított, előkészített beruházások –, akkor egy elég szánalmas sajtcetlit kapunk. Ezért a mostani, akár öt-hatmilliárd euró beruházásával kecsegtető terv elleni hergelés, izomból való kritika, sok esetben kategorikus elutasítás csak politikai lehet, hiszen a részleteket még ezután dolgozzák ki a felek.