idezojelek

Túl nagy kérés

Lényegében Brüsszel és a német vezetés az, amely még nem látta be, hogy baj van.

Gidró Kriszta avatarja
Gidró Kriszta
Cikk kép: undefined
Fotó: Adriel Perdomo

Egyre több európai ország lép fel egyre szigorúbban az illegális migráció ellen. Két ilyen hír az elmúlt 24 órából: az olasz kormány úgy határozott, hogy nem várja ki, amíg az Európai Bíróság méltóztatik eldönteni, hogy Banglades és Egyiptom biztonságos országnak minősül-e, azaz zárt táborokban lehet-e küldeni az állampolgáraikat, majd visszajuttatni őket a hazájukba. Már tegnap útjára indították a hajót, amely az Albániában kialakított táborokba viszi az illegális migránsokat. 

A másik hír pedig, hogy Nagy-Britannia megduplázza a határvédelmi testület által felhasználható pénzügyi forrást, kifejezetten az embercsempészek ellen akarnak fellépni, akiknek segítségével tavaly majd 30 ezer illegális migráns kelt át a Csatornán, és idén is legalább ugyanennyi érkezett eddig. 

A pénzduplázás nem kis mértékű, 75 millió fontról 150 millió fontra (74 milliárd forintra) emelik a keretet. Bizonyára nem véletlen az sem, hogy Nagy-Britanniában is felmerült már, hogy a csónakokkal érkező menedékkérőket a közép-afrikai Ruandába telepítik át, a jogi és parlamenti csatározások miatt azonban ez az áttelepítési program a Konzervatív Párt júliusi választási vereségéig nem kezdődött el. Svédországról már hetek óta tudni, hogy bevált náluk a korábban bevezetett szigorítás, és immáron kevesebben érkeznek oda, mint ahányan elhagyják az országot.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

És akkor ott van Németország, amely a határait ugyan szigorúbban ellenőrzi egy ideje, de ugyanakkor a már ott lévő migránsokat még mindig nem tudja megfelelően kezelni. Nehéz legalábbis megfelelő kezelésnek nevezni azt, amikor egy hatszáz fős tóparti üdülőfaluba telepítenek egy várhatóan legalább ötszáz migráns befogadására alkalmas tábort. Mindezt azok után, hogy a településen a helyi tanács egyhangúlag mondott nemet a központra. Magyarul teljes mértékben figyelmen kívül hagyták a helyiek akaratát. 

A hírről beszámoló lap szerint egyébként az évek során számos más kisváros is hasonló sorsra jutott, és minden alkalommal baj volt. 

A legtöbb esetben nem mérték fel megfelelően az infrastruktúrát, beleértve például a szenny­vízelvezetést. Nem kell pedig mérnöki diploma ahhoz, hogy az emberben felmerüljön: ha valami eddig x számú embert látott el, akkor minimum érdemes megvizsgálni, hogy alkalmas-e 2x számú ember ellátására is. A kormányzatot ott ez nem érdekli, mint ahogyan a jelek szerint az sem, hogy a kiutasított illegális bevándorlókat képesek-e ténylegesen kitoloncolni az országból. A rendőrök szakszervezete szerint nem, az egyenruhások szigorúbb szabályokat követelnek emiatt.

Lényegében Brüsszel és a német vezetés az, amely még nem látta be, hogy baj van. Nem látják be, hogy az emberek többsége kérdés nélkül hajlandó segíteni annak, aki tényleg rászorul, aki tényleg bajban van, aki tényleg háború vagy például vallási üldöztetés elől menekül. Nem szeretnének viszont segélyt fizetni közpénzből annak, aki csak a segélyért érkezett ide, aki euróezreket tudott kifizetni bűnözőknek azért, hogy becsempésszék az Európai Unión határain belülre. 

Az emberek többsége a menekülteket segítené abban is, hogy vallási szokásait tartani tudja, cserébe pedig csak azt szeretné, hogy a karácsonyi vásárt ezentúl is lehessen karácsonyi vásárnak nevezni, ott lehessen karácsonyfát állítani, a gyerekek pedig mehessenek betlehemezni, ha szeretnének. A jelek szerint viszont mindez Brüsszel és az illegális bevándorlók szerint túl nagy kérés.

Miért is hitték a német falu tanácsának tagjai, hogy egy egyhangú nem szavazattal távol tarthatják a település lakosságszámát megduplázó migránstábort? 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

Milyen példát mutat az iszlám?

Ágoston Balázs avatarja
Ágoston Balázs

Angyalszárnyak ágyúdörgésben

Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

A romániai forradalom magyar hőse

Huth Gergely avatarja
Huth Gergely

Kétszeres árulók közöttünk

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.