A film cselekménye Budapesten indul. A főhősnőt férjének arisztokrata származása miatt egy elegáns villából költöztetik ki kényszerűen. A felháborodott színésznő azonban még tesz egy kísérletet arra, hogy ezt megakadályozza. Pártfogójával és egyben rajongó újságíró ismerősével, Zimányi Ernő főszerkesztővel (Őze Lajos) egy kávéházban találkozik, és befolyásoló segítségét kéri. A jelenet helyszíne a patinás Művész cukrászda az Andrássy úton. Az egyedi miliővel és gazdag enteriőrrel rendelkező vendéglátóhely kedvelt forgatási helyszíne a magyar filmeknek.
A művésznő otthonául szolgáló épületre és annak környékére ugyan nincs semmilyen utalás a filmben, de a teherautó platóján a tükörben bánatosan éneklő Lucy mögött hamar feltűnik a pesti városkép. Előbb a Zuglóban található Radnóti Gimnázium jellegzetes téglafala, majd utána közvetlenül, a Duna pesti oldaláról áthaladva a Lánchíd képe jelenik meg. Mindez azért érdekes, mert a grófi villa valódi helye Budán, a Pasaréten lévő Sodrás utca 11 szám. Az épület jelenleg nagykövetségi rezidenciaként funkcionál. A pazar épület azonban nemcsak ebben a filmben, hanem korábban, Szabó István Oscar-díjas alkotásában, a Mephistóban is felbukkant már. Érdekesség, hogy a villában játszódó jelenetek nem műteremben, hanem valóban itt lettek felvéve, eredeti környezetben. Vayer Tamás a film díszlettervezője csak a szalon és hálószoba közé tett egy színes függöny drapériát.
A következő képsor megint csak Pestre kalauzol minket, hiszen a Nagymező utcában lévő, fővárosi Operettszínház bejáratát látjuk, amely egyben közvetlen utalás a művésznő eddigi karrierjének helyszínére.
A film falusi, a történet szerint Békés megyében lévő, de a valóságban egyáltalán nem létező, Mitér nevű kisközséget bemutató jelenetek forgatási helyszíne Nagybörzsöny volt. A kitalált név valószínűleg egy egyszerű szójátékból jött létre, és ironikus célzás a kitelepítés utáni életre.
A kitelepített emberek megérkezésének a helyszínéhez egy stílusban odaillő állomást kellett keresni. Bár a nagybörzsönyi erdei kisvasút egyik végállomása ugyan itt található, a rendező mégsem ezt képzelte el megjeleníteni a filmben, hanem egy normál méretű állomásépületet. Bacsó választása végül Pátkára esett. A pátkai vonatállomás egykor a Bicske–Székesfehérvár vonalon működött, egészen a 80-as évek elejéig. Itt látjuk tehát azokat a képeket, amikor először megjelenik Matura Sándor (Bezerédy Zoltán) rendőr százados.
Szintén máshol lett felvéve néhány olyan jelenet is, mely történetileg ugyanúgy a faluhoz kapcsolódik. Így a búzatáblás jeleneteket a Pest megyében lévő Gomba község határában forgatták, míg Lucy napozását, a Gánt melletti Kőhánypusztához tartozó kicsiny halastónál vette fel a stáb.
A filmben látható házak közül jónéhány, a mai napig is megvan még Nagybörzsönyben, és áll még az a fatetős kerekes kút is, amely mellett, a helyi pártaktivista tanító, Kiptár József (Szacsvay László) a házfestés közepette, buzgón énekelte a kulákok megbélyegzésére átköltött népdalt. A fiatal arisztokrata gróf, Samodai Kornél (Rubold Ödön) kijelölt lakhelye a helyi vízimalom volt. Az Antal-féle malom műemlék jellegű épület ma, múzeumként látogatható.